Ana Sayfa AVM ViaSea açıldı

ViaSea açıldı

Via Properties’in Vialand’den sonra ikinci tema park yatırımı olan ViaSea kapılarını açtı. 2 günde 10 bin kişiyi ağırlayan parkta, en çok ilgi gören ünite 2,5 saniyede 110 km hıza çıkan ve dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire oldu.

Türkiye’de tema park yatırımlarını entegre perakendecilikle birleştiren ve konsept projeleriyle adından söz ettiren Via Properties, Mayıs ayında hizmete açtığı dünyanın ilk 6 fonksiyonlu marinası Viaport Marina’nın tema park etabını da tamamladı. ViaSea adı verilen tema parkta bulunan ve dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan Red Fire, açıldığı günden itibaren binlerce kişiyi eğlencenin zirvesine taşıdı. 2,5 saniyede 110 km hızla 55 metre yükseklikten, 980 metre uzunluğunda raylarda hız treninin tadını çıkaran ziyaretçiler, roller coaster keyfini doyasıya yaşadı. 16 Temmuz’dan itibaren 10 bin kişinin akın ettiği parkta, her yaştan ziyaretçiye uygun üniteler de yer alıyor.

20 milyon euroluk eğlence, 1 saatte 680 kişiyi ağırlıyor
Dünyadaki tüm tema parkları incelediklerini belirten Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Türkiye’de eğlence sektörünün tanımını Vialand ile değiştirmiştik. Şimdi ise Tuzla’da açıldığı günden itibaren milyonlarca kişinin ziyaret ettiği Viaport Marina’da dünyanın en hızlı roller coaster’larından birini hayata geçirdik. Artık eğlence merkezleri için yurtdışına gitmeye gerek kalmayacak. Artık yabancı turistler bizim parklarımıza eğlenmeye gelecekler” diye konuştu. ViaSea içerisinde bulunan RedFire’ın 20 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirldiğini belirten Bayraktar, “Tema parklarda en önemli konu güvenliktir. Bu üniteler dünyanın en güvenli sistemleriyle kuruluyor” dedi.
Her yaşa doyasıya eğlence
ViaSea’de her yaştan ziyaretçiye uygun üniteler bulunuyor. Minikler için atlıkarıncadan, çarpışan otomobillere kadar klasik lunapark ünitelerinin de bulunduğu ViaSea’de, adrenalin tutkunları için de pek çok ünite bulunuyor. Gün boyu ücretsiz show’ların ve etkinliklerin de bulunduğu parkta ücretlendirme her ünite için farklıoluyor. Dileyenler için sınırsız kombine kart alma fırsatı sunulan parkta, isteyenler sadece binecekleri ünitelere ücret de ödeyebiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz