Ana Sayfa Gündem Viaport Outlet hızla büyüyor

Viaport Outlet hızla büyüyor

2008 yılında açılan Viaport Outlet hızla büyümeye devem ediyor. Yaklaşık 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip AVM, 25 bin metrekarelik alanı daha bünyesine eklemek için hummalı bir çalışma sürdürüyor.

AVMDergi.com
Ziyaretçilerine kapılarını 2008 yılı Ağustos ayında açan ve yaklaşık 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Viaport Outlet, bünyesine 25 bin metrekare daha ekliyor. Büyüme çalışmaları hızla süren alışveriş merkezinde, 10 bin metrekareye sahip yapı market de yer alacak.

Hali hazırda 310 bin metrekarelik arsa alanı, 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip Viaport Outlet, yaklaşık 200 mağaza ile hizmet veriyor. AVM, 4 bin 500 araç kapasiteli otoparkını da büyüme çalışmaları kapsamında artırmış olacak.

Büyüme çalışmalarının ilk etabı 2014 yılında başlayan Viaport’un üçüncü etabının çalışmaları da hummalı bir şekilde devam ediyor. Viaport, yeni etabıyla mağaza karmasını da genişletmeye devam ediyor. Üçüncü etap olarak hazırlanan bölüm, 2 kısımdan oluşuyor. Yeni etapta, 1. kısımın kiralamaları tamamlandı. Büyüme çalışmaları tamamlandığında Outlet’in üst katında lüks restoranlar ve yabancı lüks marka mono brand outlet mağazalar yer alacak.

10 bin metrekarelik Koçtaş

İstanbul Kurtköy’de bulunan Viaport, bünyesine kattığı 25 bin metrekarelik kiralanabilir alan içerisinde 10 bin metrekarelik alan için Koçtaş ile anlaştı. Koçtaş Viaport Outlet, Optimum Outlet, Brandium AVM ve Kartal’daki mağazalarından sonra İstanbul Anadolu Yakası’ndaki dördüncü mağazası olacak.

Viaport Outlet, büyüme çalışmalarını 2016 yılı sonbaharında tamamlamayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz