Ana Sayfa Gündem Vialand, Türkiye’nin İlk 500 arasında

Vialand, Türkiye’nin İlk 500 arasında

Türkiye’nin en büyük tema parkı, alışveriş kompleksi ve eğlence merkezi olan, İstanbul’da merkezi konumu ile yılda 23 milyon ziyaretçi çeken Vialand Eğlence Hizmetleri A.Ş., Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl ikincisi açıklanan “Türkiye’nin 500 Hizmet İhracatçısı Araştırması”nda dereceye girdi.

Sıra dışı eğlence ve alışverişi aynı çatı altında buluşturan Vialand Eğlence Hizmetleri A.Ş., 5 milyon 683 bin dolarlık hizmet ihracatı ile Türkiye’nin ilk 500 hizmet ihracatçısı arasına girdi.

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda hizmet sektörünün gelişiminin görülmesine, potansiyelinin ortaya çıkarılmasına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması’nın sonuçları açıklandı.

Vialand ve Venezia Mega Outlet Genel Müdürü Cenk Hayırlıoğlu, Vialand’in ilk 500 şirket arasında üst sıralarda yer almasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:

“Vialand kompleksi ile hem AVM hem de eğlence sektörüne yeni bir perspektif getirdiğimize inanıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de bir Tema Park’ı, AVM, otel ve gösteri merkeziyle birleştiren ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi olan Vialand’de 360 derece perakendecilik anlayışıyla dünyada olmayan bir konsepti sunuyoruz. AVM ve Tema Park’ta çapraz müşteri profillerini bir araya getiriyor ve çok geniş bir misafir profiline hizmet sağlıyoruz. Yenilikçi bakış açımız ve kalite anlayışımız sayesinde her geçen gün yerli ve yabancı ziyaretçi sayımızı artırıyoruz. Hali hazırda yılda 23 milyon ziyaretçi ağırlayan Vialand, eğlence sektöründe de başarısını kanıtladı. Körfez ülkeleri ve Balkanlara sattığımız biletler ve sezonluk kartlarla 5 milyon 683 bin dolarlık hizmet ihracatı gerçekleştirdik. Böylece, TİM tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Türkiye’nin 500 Hizmet İhracatçısı Araştırması’nda dereceye girdik. Bu başarı bizi onurlandırdı” dedi.

Vialand’in 2018 hedefleri

2018 ihracat hedeflerine katkı sağlayacak 2 yeni projeden söz eden Cenk Hayırlıoğlu, “2018 yılında Vialand’de iki büyük projeye imza atacağız. Vialand Tema Park’ın içerisindeki üniteleri ve eğlence konseptini farklılaştırarak zenginleştireceğimiz büyük bir yenilenme projemiz var. Tema Park’a 10 bin kişilik yeni bir açık hava konser alanı, temalı dört yeni restoran ve bir Panayır Alanı eklemek için çalışmalarımız sürüyor. Öte yandan Avrupa’da Designer Outlet mağazalarının önde gelen sahibi, geliştiricisi ve yöneticisi konumundaki McArthurGlen ile Vialand kompleksi içerisinde, Türkiye’nin ilk Designer Outlet’ini açacağız. Bu yeni projelerle birlikte İstanbul’u ziyaret eden turistlerin yüzde 60’ını çekmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz