Ana Sayfa İNDEKS Adana Optimum Outlet Daha yeşil bir dünya için anlamlı iş birliği

Daha yeşil bir dünya için anlamlı iş birliği

Adana Optimum Alışveriş Merkezi sosyal sorumluluk projelerine de destek olmaya devam ediyor. Optimum AVM, ziyaretçilerine 2 bin adet fidan dağıttı.

Alışveriş, moda, lezzet ve eğlencenin merkezi Adana Optimum Alışveriş Merkezi, sosyal sorumluluk projelerine destek vermeyi sürdürüyor. Daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya için Adana Orman Bölge Müdürlüğü ile işbirliği yapan Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi, ziyaretçilerine 2 bin adet fidan dağıttı.

Kültürel ve sanatsal etkinliklerle kent yaşantısına renk katan Optimum AVM çevreye olan duyarlılığıyla da dikkat çekiyor.
Şehirlerin hızla betonlaştığı günümüzde insanoğlu için doğanın taşıdığı anlama dikkat çekmek isteyen Optimum AVM, Adana Orman Bölge Müdürlüğü’nce “Ağaç Kesme Fidan Dik” sloganı ile hayata geçirilen fidan dağıtım kampanyasına ev sahipliği yaptı.

Etkinlikte alışveriş merkezine gelen ziyaretçilere, bin adet fıstık çamı, 500 yüz adet defne ağacı, 500 adet murt ağacı fidanının dağıtımı yapıldı. Adanalılardan büyük ilgi gören etkinlikte Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Fidanlık Müdürlüğü çalışanları tarafından fidan dikimi ve bakımının nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme de yapıldı.

‘Fidan dağıtımıyla ekosistemi koruyoruz’

Fidan dağıtımına katılan Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, “Türkiye genelinde yürüttüğümüz bu kampanyayla ekosistem dengesi, çevre temizliği, oksijen üretimi, karbon yutumu ve daha birçok faydasıyla ağacın önemini vurguluyoruz” dedi.

Daha yaşanabilir bir dünya için ormanların korunması gerektiğine dikkat çeken Erol, yılbaşı süslemesi için ağaçların kesilmesini de eleştirdi. Erol, “Maalesef her yılbaşında milyonlarca ağaç, süslenmek için kesiliyor. Bizde bu üzücü tablonun yaşanmaması için her yılbaşı öncesi camilerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda, sokaklarda ücretsiz fidan dağıtımı yaparak ağaç dikimini teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Optimum AVM yetkililerine de bize verdikleri destekler için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz