Ana Sayfa Marka-Mağaza Vestel, çevre ödüllerinde Türkiye’yi temsil edecek

Vestel, çevre ödüllerinde Türkiye’yi temsil edecek

Vestel, 3 Haziran Cuma günü düzenlenen teknoloji ve çevre temalı 2 farklı ödül töreninin kazananı oldu. TOBB ve Bölgesel Çevre Merkezi himayesinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği Çevre Ödülleri’nde süreç kategorisinde birinciliğe layık görülen teknoloji devi Vestel, Türkiye’nin en ‘sürdürülebilir ve yenilikçi’ şirketi olarak ülkemizi Avrupa’da temsil edecek.

Türkiye’nin yerli gururu Vestel, TOBB ve Bölgesel Çevre Merkezi himayesinde gerçekleştirilen Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Töreni’nin süreç kategorisinin kazananı oldu. Akıllı telefon ve televizyon üretiminde ‘nano krom kaplama’ sistemi ile ödül almaya hak kazanan Vestel, bu ödülle Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Töreni finalinde Türkiye’nin en ‘sürdürülebilir ve yenilikçi’ şirketi olarak ülkemizi temsil edecek.

Açıklamasında Vestel’in yüksek teknoloji üretim anlayışını çevreye duyarlı faaliyetlerle yürüttüğünü ifade eden Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Üretim süreçlerimizin her noktasında inovatif yaklaşımlarımızı çevreye duyarlı bir bakış açısıyla şekillendirmeye gayret gösteriyoruz. Teknoloji üretiminde çevre dostu faaliyetler yürütmek ve bu süreçlerin karşılığında ülkemizi global arenalarda temsil etmek bu zamana kadar izlediğimiz yolun doğruluğunu gözler önüne seriyor” değerlendirmesini yaptı.

TÜSİAD, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından düzenlenen ‘Teknoloji Ödülleri’nde de birinci olan Vestel, toplumsal duyarlılığı artırmak için yenilikçi ürün ve teknoloji geliştirme süreçlerinde sanayicileri bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ödül töreninin de birincisi oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz