Ana Sayfa Gündem Vadistanbul AVM, Ekim 2016’da kapılarını açıyor

Vadistanbul AVM, Ekim 2016’da kapılarını açıyor

Vadistanbul projesi hızla ilerlerken, AVM bölümünde sona yaklaşıldı. Artaş Grup ve Invest Grup tarafından hayata geçirilen Vadistanbul AVM bölümü, 2016 Ekim ayında hizmete girecek.

Artaş Grup ve Invest Grup tarafından, Evyap’ın Ayazağa’daki arazisi üzerinde konumlanan Vadistanbul, AVM bölümünde sona yaklaşıldı. Toplamda 424 bin metrekarelik arsada geliştirilen Vadistanbul, 3 farklı etaptan oluşuyor. Projede bin 900 konut, 103 bin metrekarelik alışveriş merkezi ve 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan 22 bin metrekarelik cadde mağazaları, restoranlar, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25 bin 500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor. Vadistanbul, Türkiye’nin ödüllü mimarlık ofisi İki Design ile ABD’nin dünyaca ünlü projelerine imza atmış SOM Architecture tarafından tasarlandı.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden Vadistanbul’un AVM’sinde sona yaklaşılırken, birçok dünya markası da AVM’de yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Vadistanbul’un yatırımcıları ile AVM’de faaliyet gösterecek markaların sahipleri ve üst düzey yöneticileri bir araya geldi. Kaba inşaatın tamamlandığı projede AVM’de yer alacak markaların sahipleri ile üst düzey yöneticileri, şantiyeyi gezdi. İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olacak proje, birçok dünya markasının faaliyet göstereceği ve merkez ofislerinin yer alacağı bir konuma ulaşacak.

AVM’de food court’a yüzde 23 yer ayrıldı

Tamamlandığında yaklaşık 30 bin kişinin çalışacağı ve 42 bin kişilik gündüz nüfusuyla yeni bir kent merkezi haline gelecek proje; ofisleri, alışveriş caddesi, AVM’si, yeme – içme alanındaki büyüklüğü ve çeşitliliğiyle de İstanbulluların yeni buluşma ve sosyalleşme merkezi haline gelecek. Vadistanbul Bulvar, nehir kenarındaki kafe ve restoranları ile keyifli bir deneyim de sunacak. Proje bünyesinde yer alacak AVM, yüzde 23’ü yeme ve içme bölümlerine ayrılarak bu anlamda Türkiye’de tek olma özelliğine erişiyor.

11 bin 500 araçlık otopark kapasitesi

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Projemiz Ayazağa bölgesinin gelişimi noktasında büyük önem taşıyor. 424 bin metrekare alan üzerinde geliştirdiğimiz projenin Bulvar etabı da Maslak – Levent hattının alternatifi niteliğinde. Bugün Türkiye’nin en yoğun iş merkezi olarak belirtilen Maslak’ta 485 bin metrekarelik A sınıfı ofis alanı bulunurken, Vadistanbul Bulvar’da 300 bin metrekare ofis alanı oluşturduk. Türkiye’nin en büyük karma ofis alanına sahip karma projesi Vadistanbul’da Atatürk Havalimanı’ndan sonra 11 bin 500 araç kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük otoparkını da oluşturuyoruz. Türkiye’de ilk kez Vadistanbul’un yatırımcılarının girişimiyle bir havaray hattı da oluşturarak projeyi şehrin Metro hattına bağlıyoruz. Yalnızca ofis donatılarıyla dahi yeni bir merkez haline gelecek Vadistanbul Bulvar, AVM’si ile de Türkiye’nin en hareketli ve en özgün alışveriş alanına sahip olacak. Uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok marka Türkiye ofislerini taşıdığı Vadistanbul Bulvar’a taşırken, AVM’de de onlarca dünya markası yerini alıyor. Temmuz ayında ofis bloklarında teslimlere başlarken, AVM’yi de Ekim ayında hizmete açacağız” dedi.

Toplam maliyet 14 milyon euro

vadistanbul-avmHavarayın tüm maliyetini yüklenen “Artaş, İnvest” ortaklığı Türkiye’de bir ilke imza atacak. Proje tamamlandığında ise havaray, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredilecek. Vadistanbul’un, AVM, alışveriş caddesi, otel ve ofislerden oluşan “Bulvar” etabından, Seyrantepe Metro hattına bağlanacak havaray hattının mekanik maliyeti 7.5 milyon euro tutarken, toplam maliyeti ise 14 milyon euroyu bulacak.

Ayazağa’nın dönüşümünde büyük bir role sahip projeyle, Maslak, Nişantaşı, İstiklal Caddesi gibi noktaların alternatifi olarak İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi oluşturuluyor. Vadistanbul’da; bin 900 konut, 102 bin metrekare kiralanabilir alanı olan alışveriş merkezi, 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan cadde mağazaları, restoranlar, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25 bin 500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor. Vadistanbul projesinin içinden geçen 2,4 kilometrelik Sadabad Deresi ile nehir hattında konumlandırılacak doğa içindeki yeme – içme alanları da dikkat çekiyor. Tüm fonksiyonları birbirine çapraz kıymet oluşturacak şekilde dizayn edilen Vadistanbul Bulvar, ayrıca yatay düzlemde her türlü yaşam fonksiyonlarını içinde barındıran ilk ve tek karma proje olarak öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz