Ana Sayfa Gündem Usta Dönerci’den rekor restoran atağı

Usta Dönerci’den rekor restoran atağı

TAB Gıda güvencesiyle Türkiye genelinde 120’ye yakın restoranıyla hizmet veren Usta Dönerci, 2017 yılında hem büyümesini sürdürdü hem de istihdama katkıda bulundu. Yurt dışı restoran atağı da devam eden Usta Dönerci’nin Makedonya, Kıbrıs ve Gürcistan’da restoranları bulunuyor.

Türkiye’de hızlı servis restoran sektörünün lideri TAB Gıda’nın 20 yıllık deneyimini aktardığı Usta Dönerci, hız kesemeden büyümesini sürdürüyor. Türkiye genelinde 120’ye yakın restoranıyla hizmet veren Usta Dönerci, geleneksel döner lezzetini, hızlı servis ve yüksek kalite anlayışıyla sunarak hem büyümesini sürdürdü hem de yeni istihdam alanı yarattı. Usta Dönerci bugün, 120’ye yakın restoranıyla yaklaşık 2 bini aşkın kişiye istihdam sağlıyor.

“Hedef dünya markası olmak”
TAB Gıda’nın global çaptaki başarısı, gıda alanındaki 22 yıllık uzmanlığı ve ustalığından gücünü alan Usta Dönerci, sadece yurtiçinde değil yurt dışında da restoran atağını sürdürüyor. Başarıyı sadece Türkiye ile sınırlı tutmayan Usta Dönerci, Ocak 2017’de Makedonya ile başlattığı yurt dışı zincirine, kısa süre içinde Kıbrıs ve Gürcistan’ı da katarak, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

TAB Gıda Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Çetinkaya; “TAB Gıda olarak Türkiye ve dünyadaki deneyimimizi 2013 yılında Usta Dönerci’ye aktararak yüzde yüz yerli sermaye ile güçlü bir marka yarattık. Kurduğumuz güçlü franchise sistemimiz ve yatırımlarımız doğrultusunda ülke çapında hızla büyümeye devam ediyoruz. Bugün Türkiye’nin dört bir yanında, 120’ye yakın Usta Dönerci restoranı ile hizmet veriyoruz. Uluslararası standartlarda üretim yapan tedarikçilerle çalışıyoruz ve Türk damak tadına uygun lezzetler geliştiriyoruz. 2017 yılında 120’ye yakın restorana ulaştık. Ulusal pazarda kısa sürede başarıyı yakalayan Usta Dönerci’nin yurt dışında da Makedonya, Kıbrıs ve Gürcistan’da restoranları bulunuyor. Kısa süre içinde bir dünya markası haline geleceğimizden kuşkumuz yok. Yüksek kalite ve lezzet standartları ile döneri mümkün olan en uygun fiyata, hızlı bir şekilde sunmayı amaç edinen Usta Dönerci®’nin döner sektörüne damga vuracağına inanıyoruz” dedi.

“Gıda yatırımlarımız franchise yatırımcıları için ciddi fırsat sağlıyor”
Markanın 2017 performansı ile ilgili olarak değerlendirme yapan Çetinkaya, sözlerine şöyle devam etti: “TAB Gıda olarak, hızlı servis restoran zinciri kategorisinde dünyada eşi benzeri olmayan bir gıda ekosistemi kurduk. Ata Şirketler Grubu tarafından yatırımları gerçekleştirilen salata, ekmek ve patates fabrikalarımız franchise yatırımcıları için ciddi fırsat sağlıyor. Yatırımcılarımız ayrıca tedarik zinciri yönetimi, operasyonel ve pazarlama tecrübesi ile satın alma gücünden faydalanıyorlar. TAB Gıda’nın franchise sistemi, gıda işletmeciliği konusundaki tüm sorunları kendi bünyesinde çözen bir yapıya sahip.” dedi.

Usta Dönerci markasında yatırımcılarına anahtar teslim işletme fırsatı sunan TAB Gıda, önümüzdeki dönemde yeni franchise’lar vererek yatırımcılar için de önemli fırsatlar sunacak. Franchise bedelleri ise 250 bin dolardan başlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz