Ana Sayfa Dünyadan Under Armour kurucusu CEO görevine geri dönüyor

Under Armour kurucusu CEO görevine geri dönüyor

Under Armour CEO’su Stephanie Linnartz’un istifasının ardından kurucu Kevin Plank’in tekrar CEO olarak göreve döneceği duyuruldu. Linnartz, görevine yaklaşık bir yıl sonra veda ederken, Plank’in 1 Nisan’da göreve başlaması planlanıyor. Mohamed El-Erian, şirketin yönetim kurulu başkanlığına getirilecek. Linnartz, görev süresince şirketin dijital satışları ve ürün çeşitliliği üzerinde çalışmalar yapmıştı.

Under Armour CEO Stephanie Linnartz’un göreve başlamasının ardından bir yılın üzerinde bir süre sonra istifa ettiği duyuruldu ve kurucu Kevin Plank markanın başkanı olarak geri dönecek.

Linnartz, Under Armour CEO’su olarak 2023 Şubat’ında göreve başlamıştı ve önceki pozisyonu olan Marriott International’daki neredeyse 30 yıllık kariyerinde başkan olarak görev yapmıştı. Under Armour’ın kurucusu olan Plank, 1996 yılında şirketi kurduktan yaklaşık dört yıl önce CEO olarak görevden ayrılmış ancak spor giyim şirketinin başkanı olarak kalmıştı.

Plank, 1 Nisan’da göreve başlayacak ve Linnartz, Nisan ayının sonuna kadar danışman olarak şirkette kalacak. Plank, Under Armour’ın yönetim kurulunda bir yönetici olarak kalacak ancak başkanlık pozisyonunu Allianz’ın baş ekonomi danışmanı olan Mohamed El-Erian’a devredecek. Kariyerinin büyük bir kısmını konaklama sektöründe geçiren Linnartz, Under Armour’ı yönetmek için seçilmişti çünkü dijital satışları geliştirme ve Marriott’un ünlü sadakat programı Bonvoy’u geliştirme konusundaki deneyiminden dolayı seçilmişti. Under Armour’ın başında olduğu süre boyunca, UA Rewards’u başlattı ve markanın kadın ürün yelpazesini genişleterek müşteri tabanını büyütmeyi planladı. Plank, bir açıklamada, Linnartz’ın Under Armour’a katkıları için teşekkür etti ve onun şirkete katkılarına derin bir şekilde minnettar olduklarını söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz