Ana Sayfa İNDEKS Galleria AVM Türkiye’nin ilk AVM’si yıkılıyor

Türkiye’nin ilk AVM’si yıkılıyor

1988 yılında Türkiye’yi modern alışveriş kavramı ile tanıştıran Galleria yıkılıyor. 10 ayrı blok halinde hayata geçirilecek yeni projenin alışveriş kısmının 2017’de faaliyete geçmesi planlanıyor.

Türkiye’nin ilk AVM’si yıkılıyor. Türkiye’nin ilk büyük AVM’si olan Galleria, yıllarca İstanbul’un her noktasından ziyaretçi kitlesine ev sahipliği yaparak, tüketici alışkanlıklarının gelişmesine öncülük etti. 27 yıl önce yapımı tamamlanan Galleria Ataköy, Dati Holding tarafından hayata geçirilecek yeni proje kapsamında tarih olacak. Galleria Ataköy AVM’nin olduğu nokta ile arkasında yapılan deniz dolgu çalışmalarından sonra elde edilecek alana otel, rezidans ve ofis kurulması planlanıyor.

Galleria’nın yıkılmasının ardından yaklaşık 500 metrekarelik alanın üzerinde kurulacak yeni projesinin yüzde 40’ı yeşil alana ayrılacak. Üç etaptan oluşan ve 5 yılda tamamlanması hedeflenen projenin, yaklaşık 1 milyar 500 bin dolara mal olması bekleniyor. Yeni proje ile 10 ayrı blok halinde hayata geçirilecek projenin AVM bölümünün ise 2017’de faaliyette olması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz