Ana Sayfa Tasarım Turkcell Tepebaşı Plaza’da TeamFores imzası

Turkcell Tepebaşı Plaza’da TeamFores imzası

İç mimari tasarımı ve uygulaması TeamFores Mimarlık tarafından yapılan Turkcell Tepebaşı Plaza Yönetim Katı, firmanın dinamik, istikrarlı ve çevreye saygılı bir anlayışa dayalı olan kurumsal kimliğini kalite ve konforla buluşturuyor.

Mimar Serter Karataban’ın kurucusu olduğu TeamFores Mimarlık tarafından projelendirilen Turkcell Tepebaşı Plaza Yönetim Katı, 750 metrekarelik bir alanda Turkcell’in kurumsal kimliğini doğal, sade ve dinamik bir ofis anlayışıyla bütünleştiriyor.

Turkcell Tepebaşı Plaza Yönetim Katı’nın iç mekan tasarımlarından aydınlatma armatürlerine, havalandırma, ısıtma-soğutma sistemlerinden mobilyalara kadar tüm unsurları en ince ayrıntılarına kadar detaylandırılarak, yerine özgü tasarımlarla çözülmüş. Ahşap ve mermer gibi doğal malzemelerin kullanımı, yalın renk tonlarının tercih edilmesi ve malzemelerin doğallık etkisiyle yarışmayan sade ve püriten çizgideki mobilya seçimleri, kurum kimliğinin iç mekanlara yansıtılmasını destekleyen en önemli unsurlar olmuş.

Ferah atmosfer

İç mekanlarda daha ferah bir atmosfer ve yükseklik algısı yaratmak için tavanda üç boyutlu bir uygulama yapılırken, duvar yüzeylerinde ve iç mekan separatörlerinde düşey ve çizgisel ahşap elemanlar kullanılmış. Özel mermer kaplamalar, duvarlarda bookmatch, zeminlerde ise damar takip yöntemiyle uygulanmış. Mekanlar arasında akustik bölme sistemleri kullanılırken, zemin, duvar ve bölme sistemleri için tedarikçi firmalara özel uygulamalar yaptırılmış.

Turkcell Tepebaşı Plaza Yönetim Katı’nın haftanın neredeyse her günü ve yoğun sıklıkta kullanılan üst düzey toplantı odaları için özel bir fuaye, sadece bu alanlara hizmet eden gizli bir mutfak bölümü, toplantıların bölünmemesi ve dışarıdan gelecek servislerin en hızlı şekilde sağlanması için ‘V’ formunda özel toplantı masaları tasarlanmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz