Ana Sayfa İNDEKS Alkaş Türk perakende devleri uluslararası yatırımcılarla buluştu

Türk perakende devleri uluslararası yatırımcılarla buluştu

MAPIC’in ikinci gününde 14 Türk perakende devinin yer aldığı Turkish Brands standına ilgi daha da büyürken, Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) düzenlediği ve geleneksel hale gelen akşam yemeğinde Türk perakende devleri, uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi. Akşam yemeğinde toplam 200 kişilik katılım olurken, bunların 100’ü uluslararası yabancı yatırımcılardan oluştu.

AYD’nin MAPIC etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirdiği Turkey Investors Networking Dinner isimli akşam yemeği Türk firmalarıyla uluslararası yatırımcıları Majestic Otel’de bir araya getirdi. Akşam yemeğine hem Türk perakende devleri hem de uluslararası yatırımcılardan büyük bir ilgi söz konusu oldu. Yemeğe 100’ü uluslararası yabancı yatırımcı olmak üzere toplamda 200 kişi katıldı. AYD’nin akşam yemeğinde Türkiye’de yatırımı olan yabancı yatırımcılar çağrıda bulunarak, “Türkiye’ye yatırıma gelin kazanacaksınız” çağrısında bulundular.

AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün açılış konuşmasını yaptığı akşam yemeğinde Türkiye’de yatırımı olan ve hali hazırda yatırımları süren yabancı firma temsilcileri de söz alarak Türkiye’ye yatırımın avantajlarına dikkat çektiler. Türkiye’ye yaptıkları yatırımlardan son derece memnun olduklarını belirten yabancı firma temsilcileri, Türkiye’nin hızlı büyümesi ve ekonomik gelişme rakamlarının da altını çizerek, Türkiye’ye yatırım davetinde bulundular.

Türk perakendecilerinden iki önemli etkinlik

mapic-2015-turkish-brandsDiğer yandan, uluslararası yatırımcının dikkatini Türkiye’nin üzerine çekecek iki etkinlik daha söz konusu. “Türkiye Daha İyi, Daha Hızlı, Daha Güçlü” ve “Türkiye Ekonomisinin Gizli Gücü Ortaya Çıkıyor” isimli oturumlarla Türkiye perakende sektörünün sesi tüm dünyaya duyuruldu. AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün moderatörlüğünde gerçekleşen “Türkiye Daha İyi, Daha Hızlı, Daha Güçlü” isimli oturumda Rönesans Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak, Zorlu Yatırım Genel Müdürü Didem Aydın ve uluslararası pazarda gözünü Türkiye’ye çevirmiş Imax Başkan Yardımcısı Dolci Giovanni konuşmacı olarak yer aldı.
Aynı gün gerçekleştirilen “Türkiye Ekonomisinin Gizli Gücü Ortaya Çıkıyor” moderatörlüğünü ise BMD Başkanı Sami Kariyo gerçekleştirdi. Oturumda ECE Project Managament Direktörü Klaus Striebich ve Deloitte Turkey Perakende Başkanı Özgür Yalta konuşmacı olarak yer aldı. Bu oturumda panelistler, Türkiye’deki yabancı perakende yatırımları, Türk perakende markalarının yurt içi ve yurt dışı büyümesi, panelin ana başlıkları oldu.
MAPIC 2015’teki en önemli etkinliklerden “MAPIC Ödül Töreni Seremonisi”nde ise Türkiye’den Torunlar GYO, Mall of İstanbul projesi ile “En İyi AVM” kategorisinde finalist olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz