Ana Sayfa Gündem Türk markaları Fransa yolcusu

Türk markaları Fransa yolcusu

Bu yıl dünyanın en büyük perakende ve gayrimenkul yatırımcılarını 21. defa buluşturacak MAPIC 2015’te, Türk markaları da çok iddialı. Etkinliğe katılım için geçen yıl kurulan Turkish Brands çatısı altındaki firma sayısı 14’e ulaştı.

Türkiye temsilciliğini Alkaş’ın dünyanın en büyük uluslararası perakende ve gayrimenkul fuarı MAPIC, bu yıl 18-20 Kasım arasında 21. kez Fransa Cannes’da düzenlenecek. Dünya markası olmak isteyen Türk perakende devleri için de çok önemli platform haline gelen MAPIC’te Turkish Brands çatısı altına giren firma geçen yıla göre ikiye katlandı ve 14 oldu.

Turkish Brands çatısı altında katılım gösteren firma ve kuruluşlar; Birleşmiş Markalar Derneği, Ankara Ticaret Odası, Avva, Chakra, So CHIC, Kiğılı, Mavi, Penti, Collezione, Damat Tween, Faik Sönmez, Hatem Saykı, Karaca Porselen ve Mudo. Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ, Vadistanbul ve Tarık Ediz firmaları da MAPIC 2015’e stant ile katılıyor.

74 ülke MAPIC’te buluşuyor
74 ülkeden ve 100 şehirden 8 bin 400’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak MAPIC 2015’e 700 stantla 2 bin 400 perakendeci, 2 bin 300 geliştirici ve 340 yatırımcı şirketi bir araya gelecek. MAPIC’in bu yılki konsepti “Dijitalin Perakende Sektörüne Etkisi” olarak belirlendi.

MAPIC 2015’teki çarpıcı gelişmelerden bir diğeri ise İran’ın da katılıyor olması Türkiye dahil Batı ülkelerinin İran’a MAPIC sırasında büyük bir ilgi göstermesi bekleniyor. MAPIC 2015’in Onur Ülkesi ABD ise ülkenin en büyük karma projesi Hudson Yards ile Cannes’da olacak.

İran dışında MAPIC 2015’e katılan büyük AVM yatırımcıları arasında ayrıca BAE’den Majid Al Futtaim, Katar’dan Place Vendome, Nijerya’dan South Energy, Çin’den Wanda Group, Singapur’dan CapitaMalls Asia, Avrupa’dan Hammerson, Westfield, Klepierre, Unibail-Rodmaco ve Sonae Sierra da bulunuyor.

Türk markalarına ilgi büyük
Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş, ticari gayrimenkul pazarının dünyadaki en önemli araçlarından biri olan MAPIC’te, bu yıl çok daha büyük bir katılım olacağına dikkat çekti. Alkaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen yıl, Türkiye’nin yatırım açısından ne kadar cazip bir lokasyon olduğu görülürken, Türk perakendecisi de dünyadaki yeni yatırımlarına zemin sağlamak için pek çok görüşme gerçekleştirdi. Uzak olmayan bir gelecekte dünyanın perakendedeki yıldız şehirlerinde ve yıldızlaşacak şehirlerinde Türk markalarının aranan isimler arasına gireceği kesin. Ayrıca, Türkiye’nin dünyaya İstanbul dışında da yeni yıldız şehirler ekleyeceğine de inanıyorum.”

74 ülke 100 şehir
mapic-cannes-fransaMAPIC 2015’te 74 ülkeden 100 şehir temsil edilecek. 2 bin 400 perakendeci, 700 stant katılımı, 2 bin 300 geliştirici, 340 yatırımcı şirket bir araya gelecek. 12 bin metrekarede düzenlenecek fuara 8 bin 400’ün üzerinde ziyaretçi bekleniyor. 25’ten fazla oturumda 100’ün üzerinde lider, konuşmacı olarak yer alacak.

Katılan büyük AVM yatırımcıları arasında BAE’den Majid Al Futtaim, Katar’dan Place Vendome, İran’dan İran Mall, Nijerya’dan South Energy , Çin’den Wanda Group, Singapur’dan Capitamaalls Asia, Avrupa’dan Hammerson, Westfield, Klepierre, Unibail-Rodamco, ECE ve Sonea Sierra bulunuyor.

Onur Ülkesi Amerika, pavilyonunda Thor Equities, Vornado Realty Trust ve Related Companies firmaları Manhattan’daki Hudson Yards isimli karma projeyi tanıtacak.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’nin gelenekselleştirdiği “Turkey Investors Networking Dinner” bu yıl 18 Kasım’da Majestic Otel’de düzenlenecek. Gelenekselleşen yemekte bu yıl da Türk markaları uluslararası sektör liderleriyle bir araya gelecek. MAPIC 2015’te ayrıca her yıl olduğu gibi Türkiye’ye özel 2 oturum gerçekleşecek. Türk markalarının yer alacağı bir oturumun konusu; “Türkiye Ekonomisinin Gizli Gücü Ortaya Çıkıyor” olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz