Ana Sayfa Gündem Tescilli Markalar Derneği’nde yeni dönem

Tescilli Markalar Derneği’nde yeni dönem

Tescilli Markalar Derneği (TMD) Başkanı Füsun Kuran, görevini Hülya Aslantaş’a devretti.

Tescilli Markalar Derneği’nin (TMD) 8 Şubat 2017, Çarşamba günü gerçekleştirilen genel kurulunda Füsun Kuran, başkanlık görevini Hülya Aslantaş’a devretti. Yeni dönemde TMD Başkanı Hülya Aslantaş olurken, Füsun Kuran Başkan Yardımcısı olarak dernek faaliyetlerine destek vermeye devam edecek.

Yeni yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Zorlu Parle Restaurant’ta düzenlenen toplantıda TMD’nin önümüzdeki dönemdeki hedef ve projeleri konuşuldu.

Yeni dönemde TMD olarak sektörün çok daha geniş bir yelpazesine hitap ederek ve sektör sorunlarına çözümler getirecek çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyleyen Hülya Aslantaş, TMD’nin kadın ağırlıklı bir yönetim kurulu olduğunu, dernek olarak perakende ve iş dünyasında kadın konulu çalışmalara öncelik vereceklerinin altını çizdi.

TMD Başkanı Hülya Aslantaş genel kuruldaki konuşmasında, “Öncelikli hedefimiz perakendede kadın istihdamına yer vermek ve kadın istihdamı yaratacak eğitimler yapmak. Bunun yanı sıra dernek olarak taklit, tescil ve markacılık konularına da eğileceğiz. Paralel ürün ticareti, e-ticarette taklit ve paralel de diğer öncelikli konularımız arasında. Bir diğer ana başlığımız ise, perakende sektörü ve perakendeye katkı sağlayacak ortak projeler üretmek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz