Ana Sayfa Gündem Sevgililer sektörü canlandıracak

Sevgililer sektörü canlandıracak

14 Şubat Sevgililer Günü, perakende ve AVM sektörünü hareketlendirdi. Perakendeciler, sevgililer için indirim kampanyaları düzenlerken, AVM’ler de pek çok renkli etkinlik düzenledi. Sevgililer Günü’nün özellikle hafta sonu ciroları ve ziyaretçi sayılarını artırması bekleniyor.

Haber, AVMDergi.com

14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlayanlar, perakende ve AVM sektörünü canlandıracak. Sevgililerin hediye seçimleri için pek çok indirim kampanyası düzenleyen perakendeciler bugüne özel ürünler de geliştirdi. Perakende sektörünün canlanması ve ziyaretçi sayılarının artırılması için AVM’ler de Sevgililer Günü’nü unutmadı. Hediyeli kampanyalardan duygusal şarkılarıyla öne çıkan sanatçı konserlerine, imza günlerinden astroloji sohbetlerine dek pek çok etkinlik düzenleyen AVM’ler, sevgililerin güzel bir gün yaşamasını sağlayacak.

AYD Başkanı Hulusi Belgü: Özel günler ziyaretçi sayılarını ve ciroları artırıyor

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, özel günlerin sektörü canlandırdığına dikkat çekti. AVM’lerin alışverişin yanı sıra sinema salonları, çocuk eğlence alanları, yeme-içme alanlarıyla yaşam alanı olarak hizmet verdiğine değinen Belgü, şöyle konuştu:

“Resmi ve dini bayramlar, Anneler Günü, Babalar Günü ve Sevgililer Günü gibi özel günler alışveriş merkezlerinde ve genel olarak perakende sektöründe canlılığın arttığı dönemlerdir. Bu tür özel günler öncesinde alışveriş merkezlerinde ziyaret sayıları artmakta, düzenlenen etkinlikler ve özel dekorasyonlarla da eğlenceli ve canlı bir ortam sağlanmaktadır. Sevgililer Günü aynı zamanda perakendede kış sezonu indirimlerinin devam etmekte olduğu şubat ayına rast gelmekte ve bu da avantajlı alışveriş olarak tüketici davranışlarına yansımaktadır.

Hediye alışverişinin perakende markalarımıza getirdiği canlılığın yanı sıra AVM’lerimiz özel günlerin kutlandığı sosyal yaşam alanları olarak da öne çıkıyor. Sinema salonları, çocuk eğlence alanları, yeme-içme alanları ile yaşam alanı olarak hizmet veren AVM’lerimiz bu anlamda toplumsal fayda sunuyor. Birçok kişi özel günleri AVM’lerde keyifli bir gün geçirerek kutlamayı tercih ediyor.”

BMD Başkanı Sinan Öncel: Satışlarda yüzde 20-30 artış bekliyoruz

Birleşmiş Markalar Derneği Sinan Öncel de, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde hediyelik satışlarında ciddi bir artış gözlemlediklerini belirtti. Öncel, “Özellikle çiçek ve takı satışları Sevgililer Günü’nde zirve yapıyor. Geçtiğimiz günlerde küçük ev aletlerine getirilen ÖTV avantajı nedeniyle bu gruptaki hediyeliklere de büyük rağbet olacağını tahmin ediyoruz. Perakendenin geneli için söylemek gerekirse 14 Şubat Sevgililer Günü’nün satışlara yüzde 20-30 civarında katkı yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.

300 milyon dolarlık pırlanta satışı bekleniyor

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Norayr İşler, Sevgililer Günü’nde 300 milyon dolarlık pırlanta satışı beklendiğini vurguladı. İKO Başkanı İşler, yıllara göre iniş çıkış gösterse de yıllık ortalama pırlanta satışlarının yüzde 25’inin Sevgililer Günü öncesindeki 1 hafta-10 günlük süre içerisinde gerçekleştiğini ifade ederek, bu yıl Sevgililer Günü dolayısıyla 200-300 milyon dolarlık bir pırlanta satışı beklediklerini, bu satışların yüzde 60-70’lik bölümünü tektaş yüzük satışlarının oluşturacağını bildirdi.

AVM’lerde Sevgililer Günü kutlamaları

14 Burda AVM
14 Burda AVM, Sevgililer Günü’nü unutmadı. 150 TL ve üzeri alışveriş yapan 14 Burda AVM ziyaretçileri, Aşk Kabini’ne girerek uçan kalpleri yakalayarak onlarca hediye kazanma fırsatı bulacak.

Capacity AVM
Sevgililer Günü hediyesini Capacity Alışveriş Merkezi’nden alan sevgililer, 19 Şubat tarihine kadar devam eden çekiliş kampanyası ile iki adet Mercedes Benz C180 AMG’den birine sahip olma şansını yakalayacak.

Bilkent Center
Bilkent Center’da, Sevgililer Günü heyecanı başladı. Bilkent Center AVM, Sevgililer Günü için düzenlediği etkinliklerin yanı sıra Ünlü astrolog Zeynep Turan’ı da astroloji meraklıları ile buluşturacak.

Flyinn AVYM
Havaalanı manzaralı tek alışveriş ve yaşam merkezi Flyinn, Sevgililer Günü’ne özel konserlerle sevgililere romantizmi yaşatacak. Ünlü sanatçı Harun Kolçak ve Gülçin Ergül’ün düetinin yanı sıra Kerim de imza günü ve mini konseriyle Flyinn Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde olacak.

Espark AVM
Pop müziğin yıldızı İlyas Yalçıntaş, Sevgililer Günü’nde Espark AVM’de özel mini konser ve imza gününde sevgililerle buluşacak.

Forum İstanbul
Oğuzhan Koç, Sevgililer Günü kapsamında Forum İstanbul’da sevenleriyle bir araya geliyor. Forum İstanbul Sevgililer Günü kutlamasını eğlenceli bir yarışma ile karşılamanın yanı sıra, ünlü oyuncu ve müzisyen Oğuzhan Koç’un mini konseri ile taçlandırmaya hazırlanıyor.

Gordion AVM
Gordion AVM, 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken kazandıran ve eğlencesi bol bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 4-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Aşk Festivali ile ziyaretçiler birbirinden güzel ve renkli hediyeler kazanma fırsatı bulacak.

KayseriPark AVM
Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi bu yıl da Sevgililer Günü’nde ziyaretçilerini hediyesiz bırakmıyor. Zengin marka karmasının yanı sıra yapmış olduğu kampanya ve etkinliklerle ziyaretçilerine keyifli bir ortam yaratan Kayseri Park Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Sevgililer Günü’ne özel Atasay iş birliği ile kampanya başlattı.

Maltepe Park AVM
Maltepe Park Alışveriş Merkezi, 10 – 19 Şubat tarihlerinde, yine bir yaratıcı etkinliğe imza atıyor ve zamana meydan okuyan aşkları sergileyen “İstabul Aşk Haritası”nı ziyaretçilerine sunuyor.

Metrocity AVM
Ekranların en sevilen ikilisi Nergis Kumbasar ve Onur Büyüktopçu, Metrocity Sevgililer Günü özel organizasyonunda sevenleriyle buluşuyor. Kiralık Aşk dizisiyle fenomen olan Nergis Kumbasar ve Onur Büyüktopçu, misafirleri için büyük sürprizler de hazırladı.

Outlet Center İzmit
Outlet Center İzmit, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlanan keyifli etkinliklerle, avantajlı alışverişe keyif katacak. Etkinlik kapsamında; çiftlere çiçek dağıtımı yapılırken, merkezi ziyaret eden müşteriler trio müzik grubunun güne uygun romantik şarkılarına eşlik edilebilecek.

Palladium Ataşehir AVM
Birlikte yaptıkları Aynalı Dolap isimli şarkılarıyla yıla damga vuran ikili, Sevgililer Günü organizasyonunda 12 Şubat Pazar günü Palladium Alışveriş Merkezi’nde sevenleriyle buluşuyor.

Park Yirmiüç AVM
Pop müziğin yıldızı Gülden Mutlu, Sevgililer Günü etkinliği kapsamında Park Yirmiüç AVM’de özel mini konser ve imza gününde sevgililerle buluşacak.

Primemall İskenderun
Primemall İskenderun Sevgililer Günü’ne özel iki sürpriz kampanya ile merhaba diyecek. 12 Şubat tarihinde aynı gün içinde 100 TL ve üzeri alışverişlerde, alışveriş fişlerini danışmaya işletenler, Sevgililer Günü konseptli magnet fotoğraf çerçevesi içinde kendi fotoğrafının sahibi olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz