Ana Sayfa Gündem Tepe Nautilus yönetiminden bilgi kirliliğine yanıt

Tepe Nautilus yönetiminden bilgi kirliliğine yanıt

Bugün (10 Temmuz) saat 15.00 sularında Tepe Nautilus’ta yaşanan teknik arıza, hem medya hem de sosyal medyada bilgi kirliliği yaşattı. Tepe Nautilus AVM yönetiminden konuyla ilgili açıklama geldi.

Tepe Nautilus AVM’de bulunan hipermarketin yangın otomasyonunda yaşanan teknik arıza, hem medya hem de sosyal medyada “bomba”, “silahlı saldırı” dedikoduları olarak yansıdı. Tepe Nautilus AVM yönetimi, bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek için kamuoyu bilgilendirmesi amacıyla açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Bugün (10 Temmuz 2016) Tepe Nautilus AVM’de bulunan hipermarketin yangın otomasyonunda yaşanan teknik bir arızadan dolayı otomatik anons sistemi devreye girmiş ve kısa sürede oluşan arıza giderilmiştir.  Ancak maalesef çok kısa sürede yaşanan ve her yerde görülebilen bu teknik arıza sosyal medyada ve internet haberlerinde eksik ve yanlış aktarılmıştır.

Haberlerde ve sosyal medyada aktarılanların tamamına yakını gerçeği yansıtmamaktadır. Özellikle sosyal medyada anlık olarak hızla yayılabilen yanlış bilgilerin bilgi kirliliğine neden olabilmektedir. Nitekim özel güvenlik sistemi ile 24 saat korunan Tepe Nautilus AVM yanlış anlaşılmanın giderilmesiyle birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya devam etmektedir.

Tepe Nautilus AVM Yönetimi olarak misafirlerimizin huzur ve mutluluğunu her zamankinden daha çok gözetiyor, toplumumuzun içinden geçtiği bu hassas dönemde Türkiye genelinde benzer yanlış anlaşılmaların sıkça gerçekleşmesinden üzüntü duyuyoruz. Yaşanan kısa aksaklık süresince göstermiş oldukları soğukkanlılık ve anlayıştan dolayı öncelikle misafirlerimize ve tüm AVM personeline teşekkür ederiz. Saygılarımızla.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz