Ana Sayfa Gündem Tempoint’e 885 milyon TL yatırım

Tempoint’e 885 milyon TL yatırım

Sultangazi’de TEM kenarında yıllardır birçok firma tarafından tamamlanmaya çalışılan arazide, Gül Proje, Nata Holding ortaklığıyla 885 milyon TL yatırım yaparak Tempoint projesini hayata geçiriyor. Tempoint AVM’nin yanı sıra projede 468 konut bulunacak.

Gül Proje ve Nata Holding ortaklığı, 2007 yılından bu yana Sultangazi’de yıllardır bekleyen Forum TEM AVM’nin yerinde Tempoint projesini hayata geçirmek için çalışmalara başladı. Hasılat paylaşımı modeliyle yapılacak projeye 885 milyon lira yatırım yapılması öngörülüyor. Projenin lansman toplantısında konuşan Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın, Milli emlak’tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Hollandalı Multi Turkmall ortaklığının, burada ‘Forum TEM’ adında bir alışveriş merkezi inşa etmeyi planladığını hatırlatarak, daha sonra da arazi üzerinde çeşitli girişimlerin sonuçsuz kaldığını söyledi.
Aydın, “Sonrasında Nata Holding, Forum TEM AVM’nin arsasını 47 milyon euroya satın aldı. Arazide karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding ile Ocak 2015’te anlaştık. 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Arazide daha önce yapılan mevcut yapı üzerinde bir takım değişilikler ve eklemelerle devam edeceklerini anlatan Aydın, bunun için tüm testleri yaptırdıklarını ifade etti.

Tempoint AVM kiralama çalışmaları JLL üstlendi

Tempoint AVM’de 270 adet mağaza bulunuyor. Sönmez Aydın, JLL Türkiye tarafından kiralamalara başlanılan AVM’nin satılmayacağını, bünyelerinde kiraya verileceğini söyledi.
Nata Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Tanık, Ankara merkezli, dünyanın çeşitli noktalarında alt ve üst yapı çalışmaları yaptıklarını belirterek, bu proje ile ilk defa İstanbul’da yer aldıklarını dile getirdi.

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül ise, Tempoint projesinin bölgede önemli bir yaşam merkezi olacağını kaydettti.

2 ayda konut projesinin yüzde 20’si satıldı

468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşan projede metrekare fiyatları 4 bin 100 liradan başlıyor. Proje tamamlandığında 1.2 milyar liralık ciro beklenirken, projenin alanlara da yüksek prim kazandıracağı ifade edildi. Aydın, “Projede yüzde 5 peşinat ve 36 ay sıfır faiz imkanı bulunuyor. Ayrıca Sultangazi bölgesi son yıllarda çok gelişti. Sultangazi, bulunduğu bölge nedeniyle İstanbul’un adeta kalbinde yer alıyor. Projemizde kaçırılmayacak bir fiyat ile satışa çıktık. Yatırımcılar ve ev sahipleri için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tempoint’in de teslimat döneminde yüzde 100 prim yapmasının beklendiklerini kaydeden Aydın, “Geçtiğimiz mart ayı ön satışa çıkan proje büyük ilgi gördü. Yaklaşık 2 ay içinde projenin yüzde 20’si satıldı. Ayrıca projede yüzde 5 peşinat ile ev sahibi olmak mümkün. KDV’nin yüzde 1 olduğu projede, nakit ödemeler ve banka kredili ödemelerde yüzde 20 indirim yapılabiliyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz