Ana Sayfa Gündem Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini bulacak

Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini bulacak

Bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek olan “Sürdürülebilir İş Ödülleri” için geri sayım başladı. 18 Ekim Salı Günü, Swisssotel The Bosphorous’da yapılacak törende, ödüller sahiplerini bulacak.

İş dünyasını ve ekonomi çevresini bir araya getirecek olan gecede, bugünkü neslin ihtiyaçlarını, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından ödün verilmeksizin karşılayan, sürdürülebilir iş modellerini hayata geçiren şirketler ödüllendirilecek.

Topluma ve Dünyaya katkı sağlayan şirketleri, 3’üncü kez ödüllendirecek olan “Sürdürülebilirlik Akademisi”, bu yılki katılımcılarını 9 ayrı kategoride değerlendiriyor. Markaların sürdürülebilir iş modellerinin; Sosyal Etkisini, Sürdürülebilirlik İletişimini, İş Birliğini, Tedarik Zincirini, Su, Karbon ve Enerji, Atık, Çeşitlilik ve Dahil Etme Yönetimini ayrı ayrı değerlendiren jüri, bu yıl ilk kez Start-Up kategorisinde de şirketleri ödüllendirecek.

İş dünyasının farklı alanlarındaki iş modellerinin ödüllendirildiği “Sürdürülebilir İş Ödülleri” için 30 Mayıs’ta başlayan başvuru süreci, 2 Eylül’de sona erdi. 27 kişilik “Sürdürülebilir İş Ödülleri Jürisi”, alanında lider İş Kadınlarından, İş Adamlarından ve Akademisyenlerden oluşuyor. 18 Ekim Salı günü açıklanacak olan Sürdürülebilir İş Ödülleri; Sosyal Etki, Sürdürülebilirlik İletişimi, İş birliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, Su Yönetimi, Karbon ve Enerji Yönetimi, Atık Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme kategorilerinin yanı sıra ve bu yıl ilk kez Start-Up alanında da veriliyor.

Türkiye’nin önemli kar amacı gütmeyen kuruluşlarından biri olan Sürdürülebilirlik Akademisi; sürdürülebilir iş modellerine geçişi sağlamak, iş modellerinde kökten değişimi teşvik etmek için dünyayı sürdürülebilir markalar ile yenilemek, dünya kaynaklarının gelecek nesilleri düşünerek tüketilmesini sağlamak için çalışıyor. İnsana yakışır işler ve iş koşulları içinde çalışılmasını teşvik etmek, kadınlara eğitim ve ekonomik gelişim fırsatları sunmak için çalışmalarını sürdürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz