Ana Sayfa İNDEKS Akasya Acıbadem Sunay Akın sevgililer için sahneye çıktı

Sunay Akın sevgililer için sahneye çıktı

Eserlerini ve hayata bakış açısını tek kişilik oyunları ile hayranları ile paylaşan ünlü yazar Sunay Akın, bu kez 14 Şubat Sevgililer Günü için Akasya Kültür Sanat’ta sahneye çıktı.

“Bir Çift Güvercin” adlı oyunuyla aşkı sahneye taşıyan Akın, “Ben bu oyunu sadece Şubat ayında oynuyorum. İlk olarak beş yıl önce İzmir’de sahneledim. ‘Bir Çift Güvercin’, 14 Şubat Dünya Sevgililer günü ile ilgili bir oyun” dedi. 14 Şubat’ın bazıları için “Sevgililer Günü”, bazıları içinse “Dünya Öykü Günü” olduğunu belirten Sunay Akın, “İkisi de bir arada olabilir. Yani siz aşk öyküleri anlatabilirsiniz, bunlar birbirine zıt olan şeyler değil. Ben de kendi edebi çalışmalarım sırasında bulup ortaya çıkardığım pek bilinmeyen, şaşırtan, kendi üslubuma göre aşk öykülerini sahneledim. Oyun çok çok beğenildi, çok istek aldı ama ben bir kentte bir kez oynuyorum. Bir sahnede ikinci kez arka arkaya sahnelemiyorum. Bu yıl bir farklılık oldu. İzmir’in dışında İstanbul ve Ankara’da da bu oyunu oynuyorum. Gayet de güzel gidiyor. Bir daha önümüzdeki Şubat ayında oynarım” dedi.

Bu oyununun da diğerleri gibi doğaçlama olduğunu anlatan Sunay Akın şöyle devam etti:

“Ben doğaçlamayı seviyorum. Sahnede İstanbul Boğazı’ndaki bir aşk öyküsünden başlıyorum ve aya kadar uzanıyorum. Pek çok sanatçının bilinmeyen aşk öyküleri ile mitolojiden de bahsediyorum. Nazım Hikmet’in hiç bilinmeyen bir kadın kalbi için yazdığı bir aşk şiirinden de söz ediyorum. Kitaplarında olan ama hiç dikkat çekmemiş bir şiiri bu. Nazım Hikmet denince akla Vera gelir, Piraye gelir. Münevver hanım var, Lena Yurtçenko var ama pek bilinmeyen bir şiiri daha vardır Nazım’ın. Görüp etkilendiği bir kadının kalbi için yazmıştır. Onu da söylemeyeceğim, sürpriz olarak oyunda kalsın. Merak edenleri önümüzde yıl Şubat ayında ‘Bir Çift Güvercin’e bekliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz