Ana Sayfa Gündem Sportive, iki mağaza birden açtı

Sportive, iki mağaza birden açtı

Sportive, İstanbul’da hizmete giren iki yeni mağaza ile büyümeyi sürdürüyor.

Dünyaca ünlü spor markalarını aynı çatı altında buluşturan Türkiye’nin çok markalı spor perakendecisi Sportive, İstanbul’da hizmete açılacak iki yeni mağazasıyla büyümesini sürdürüyor. 19 şehirde toplam 30 bin metrekareye yayılan alanı ve online satış kanalı ile her yıl yaklaşık 11 milyon müşteriye ulaşan Sportive, Maltepe Park ve Brandium AVM’deki yeni mağazalarıyla İstanbul’da 11, Anadolu Yakası’nda ise 4. mağazaya ulaşmış oldu.

Sportive AŞ Genel Müdürü Zeynep Selgur: “Dünyada ve Türkiye’de ekonomide daralmanın olduğu günlerdeyiz ancak spor perakendesinde tam aksine bir büyüme söz konusu. Ortalama yaşam süresi arttıkça insanlar kendilerine daha çok özen gösterip kaliteli yaşam konusunda bilinçleniyorlar. Bunun sonucunda aktif yaşam, spor ve spor giyime olan ilgi de artıyor. Sporun dünyadaki en demoktratik alan olması da bu büyümeyi etkileyen faktörlerden biri. Spor perakendesi gelişmekte olan bir sektör ve büyüme oranlarına baktığımızda talebin arttığını açıkça görebiliyoruz. Bu talepleri karşılayabilmek adına doğru hedef kitleye ulaşabileceğimiz lokasyonlarda yatırımlar yapıyoruz. Verimliliği ön planda tuttuğumuz için kontrollü büyümek bizim için çok önemli. Değerlendirmelerimiz sonucunda fiziksel şartları ve lokasyonunun uygun olduğunu gördüğümüz Maltepe Park ve Brandium AVM’de iki yeni mağazamızı hayata geçirme kararı aldık” dedi.

Sportive Maltepe Park ve Brandium AVM’de

760 metrekare alanıyla Maltepe Park AVM’nin zemin katında konforlu bir alışveriş deneyimi sunan Sportive, Brandium AVM’nin ise -1. katında 219 metrekarelik alanıyla sporseverlerle buluşuyor. Sportive’in müşterilerine binlerce seçenek sunan iki yeni mağazası, markanın kendi adını taşıyan özel koleksiyonunun yanı sıra Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Mammut, Arena, Head, Nike Aksesuar (ENIJR), Umbro ve Everlast başta olmak üzere dünyaca ünlü 100’ü aşkın markaya ev sahipliği yapıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz