Ana Sayfa AVM Şanlıurfalılar bu atölyeyi çok sevecek

Şanlıurfalılar bu atölyeyi çok sevecek

Teknolojinin hayatın bir parçası olduğu günümüzde; Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve “STEM Merkezi” iş birliği ile Makey Makey Teknoloji Atölyesi’ni kurdu. İlk konuklarını bu hafta sonu ağırlayacak olan atölye, geleceğin bilim insanlarına çalışma alanı oluşturacak.

Şanlıurfa’nın en büyük alışveriş merkezi Piazza’nın çocukları, gençleri ve yetişkinleri hiçbir ücret ödemeden ayrı ayrı konuk edeceği atölye çalışması keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin öncelikli tercihi olacak.

Her ayın ilk haftasında okul öncesi, ikinci haftasında ilkokul, üçüncü haftasında orta okul, dördüncü haftasında ise yetişkinleri konuk edecek atölye çalışmasına katılanlar, yaratıcılıklarını keşfetme imkânı bulacaklar. Salatalık, biber, patlıcan, muz gibi sebze ve meyveleri birer müzik aletine bile dönüştürebilecek olan katılımcılar, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkaracaklar.

Atölye konuklarını bilişim dünyasının heyecanlı ve gizemli yolculuğuna çıkarıp, hayal dünyalarının sınırlarını zorlayacak olan etkinliğin ilki 3 Mart Cumartesi günü başlayacak. 4 Mart Pazar günü de devam edecek olan atölye; bu hafta okul öncesi grubu ağırlayacak. Atölye çalışması her Cumartesi ve Pazar günlerinde saat 14.00 ile 17.30 arasında gerçekleşecek.

Maker ne demek? Maker Atölyesi nedir?
Yaratıcı düşünme, kendin yap kültürünü geliştirme, takım çalışması ve sorun çözme yeteneğinin gelişimine katkı sunan “Maker Movement” yani “Maker Hareketi” en basit tanımla, ‘kendin yap’ kültürüdür. Maker’ler üreten kişilerdir. Bir karton parçasını kesip bardak altlığı yapmak da bunun içine girebilir, 3 boyutlu yazıcıdan kurabiye kalıbı tasarımı yazdırmak da Maker’lerin çalışma alanına giriyor. Kısaca Maker’ler hazıra konmaz, sıklıkla teknolojiyi de aracı olarak kullanarak çözüm üretirler. Maker atölyeleri de çocuklara, gençlere ve yetişkinlere çeşitli teknik imkanları kullanmayı öğretir.

Şanlıurfa STEM hakkında
Piazza AVM’nin önemli bir atölye çalışmasının destekçisi olan Urfa STEM; Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Türkiye Ulusal Ajansı desteğiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Tüm öğrenci gruplarına yönelik teknolojik ve bilimsel etkinliklerin uygulandığı Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü STEM Merkezi; genç nüfusa sahip kentte binlerce öğrenciye kapsını açarak bölgesel düzeyde eğitimde başarıyı hedefleyen bir kaldıraç görevi üstlenmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz