Ana Sayfa Kitap-Müzik ‘Rodolf Nureyev: Düşlerinin Adası’ prömiyeri Kayseri’de

‘Rodolf Nureyev: Düşlerinin Adası’ prömiyeri Kayseri’de

“Rudolf Nureyev: Düşlerinin Adası Belgeseli”, 4. Altın Çınar Film Festivali’nde Türkiye prömiyerini Forum Kayseri Sinema Salonu’nda yapacak.

Senaryosunu Evgenia Tirdatova’nın yazdığı ve Orhan Tekeoğlu ile birlikte yönetmenliğini üstlendiği “Rodolf Nureyev: Düşlerinin Adası’’ belgeselinin ilk gösterimi, 4. Altın Çınar Kayseri Film Festivali’nde yapılacak. Klasik balenin reformcu yorumcusu ve bu alanda dünyanın en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Rus balet Rudolf Nureyev’in Türkiye günleri, ilk kez bir belgeselle gün ışığına çıkıyor. Senaryosunu Evgenia Tirdatova’nın yazdığı ve Orhan Tekeoğlu ile birlikte yönetmenliğini üstlendiği “Rodolf Nureyev: Düşlerinin Adası’’ belgeselinin ilk gösterimi, 20 Mayıs Cuma günü Forum Kayseri Sinema Salonu’nda saat 20.00’de gerçekleşecek. Belgeselin yapımcılığını Rus kökenli EvgeniaTirdatova, Nurdan Tekeoğlu ve iş kadını Yasemin Pirinçcioğlu üstlendi.

rodolf-nureyev-duslerinin-adasi“Rodolf Nureyev: Düşlerinin Adası” belgeselinde, VİP Turizm Başkanı Yasemin Pirinçcioğlu, Zihni Holding Yönetim Kurulu Başkanı Asaf Güneri, işadamı Metin Fadıllıoğlu ve mimar Zeynep Fadıllıoğlu ile ünlü balerinler Hülya Aksular ve Nilay Yeşiltepe, Nureyev’in Türkiye seyahatlerindeki anılarını ve bilinmeyen yönlerini anlatıyor. Belgeselde, Nureyev’in birçok bale gösterisinde sahne dekorunu kurgulayan, dünyaca ünlü sahne tasarımcısı İtalyan Ezio Frigerio ve Oscar ödüllü kostümcü Franca Squarcipiano da Nureyev’in sanatına ve titizliğine dair düşüncelerini paylaştı. İki hafta süren çekimlerde, İstanbul Kapalıçarşı, Rüstem Paşa Cami, Topkapı Sarayı, Fethiye Gemiler Adası ve İzmir’in Bademli Köyü’ndeki Yasemin Pirinçcioğlu’nun evi mekan olarak kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz