Ana Sayfa AVM Rings AVM satranç sporuna destek veriyor

Rings AVM satranç sporuna destek veriyor

Rings AVM, Borhan ChessMaster Academy ve Türkiye Satranç Federasyonu desteğiyle gerçekleşecek olan Satranç Turnuvası’nda çocukları ağırlayacak.

JLL Türkiye tarafından yönetimi ve kiralaması yürütülen Rings Alışveriş Merkezi, 23 – 24 Aralık 2017 tarihlerinde Borhan ChessMaster Academy ve Türkiye Satranç Federasyonu desteğiyle gerçekleşecek olan Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yapıyor. Turnuva üç kategoride olmak üzere; 2004 – 2010 doğumlu çocuklar yarışacaklar. Sonuçlar UKD (Ulusal Kuvvet Derecesi) hesaplamalarına gönderilecek.

Satranç sporunun toplumun geniş bir kesimine yayılmasına katkıda bulunan Borhan ChessMaster Academy ve Rings AVM, geleceğimiz olan çocuklara satranç sporunu sevdirmeyi ve onları uluslararası arenalarda ülkemiz adına büyük başarılar elde edecekleri bir konuma getirmeyi hedefliyor.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de satranç artık bir oyun ve eğlence olmaktan çıkmış, spor olarak kabul edilmiştir. Bu alanda TSF (Türkiye Satranç Federasyonu) Gençlik Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ortak çalışmaları sonunda satrancın okullarımıza seçmeli ders olarak konulması yönünde geleceğimiz olan çocuklarımız adına atılmış dev bir adım olarak kabul ediyor ve bu çalışmalarda adı ve emeği geçen kurum, kuruluş, kişi ve kişileri de alkışlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz