Ana Sayfa AVM Retro Rally Sergisi Marmara Park AVM’de

Retro Rally Sergisi Marmara Park AVM’de

Marmara Park AVM, 30 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında “Retro Rally Sergisi 2017” etkinliği düzenliyor. Etkinlik kapsamında ayrıca bir ralli simülatörü sayesinde ziyaretçiler izleyicilikten katılımcılığa geçme şansı yakalayacak.

“1960’lı yılların sonundan itibaren Türkiye’de de yapılmaya başlanan ralliler, Türk halkının büyük beğenisi kazanmış, ilgisini de üzerine toplamıştı. Marmara Park AVM’de düzenlenecek “Retro Rally Sergisi 2017” hem bu sporun Türkiye’deki geçmişine ışık tutacak, hem de geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden, kendisi de yarışmış Mustafa V. Koç’u anacak.

Sergi; Türkiye’de ve uluslararası arenada yarışmış, birincilikler ve şampiyonluklar kazanmış araçlar ve pilotların kullandıkları yarış ekipmanlarını motorsporu severlere sunacak. Sergi yalnızca o dönem pistlerde ve yollarda yarışmış araçları otomobil severlerle buluşturmakla kalmıyor, yarışlarda kullanılan afişler, zaman karneleri, yol notları, şampiyonluk kupaları, pilot tulumları ve kaskları, yarış ayakkabıları ve eldivenleri de sergilenecek. Ayrıca ünlü pilotların o günkü videoları da ziyaretçileri bekliyor olacak. Sergi süresince etkinlik alanında Türkiye’de Ralli Sporu Tarihçesi yansıtacak birçok film yayınlanacak. Ayrıca bir ralli simülatörü sayesinde ziyaretçiler izleyicilikten katılımcılığa geçme şansı yakalayacak.

Marmara Park’ta 30 Ocak – 12 Şubat tarihleri arasında sergiyi gezenler, Türkiye’nin ralli tarihine dair pek çok bilgi edinebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz