Ana Sayfa Hizmet-Tedarik POS güvenliği için 5 altın nokta

POS güvenliği için 5 altın nokta

İşletmelerin ihtiyaçlarına yönelik satış noktası (POS) ve arka ofis sistemleri çözümleri sunan Omni AŞ, restoran, fastfood, pastane, kahve zincirleri gibi yiyecek içecek işletmelerinde kullanılan POS cihazları ve otomasyonlarının sistem güvenliğiyle ilgili dikkat edilmesi gereken altın noktaları açıkladı.

İşletmelerin, sahip oldukları verilerin gizliliğini sağlayarak, iş sürekliliklerini ve varlıklarını sürdürebildiğini ve sürekli güncellenen bir veri güvenliği çözümü kullanılmasının günümüzün tehdit atmosferinde işletmeler için önemli bir unsur olduğunu belirten Omni AŞ Genel Müdürü Fırat Ertan, sistem güvenliği açısından göz ardı edilmemesi gereken en önemli noktaları şu şekilde sıraladı:

1. İşletim sistemi güncelleme
Bütünleşik sistemlerde, bilgisayar sistemlerinde uygulanan işletim sistemi güncelleme işlemlerine gerek kalınmaz. İşletme hem zaman kaybı yaşanmaz hem de kısa sürelerde ekstra maliyetlerden kurtulmuş olur. Bütünleşik sistemler (embedded system) edinerek, zamansız güncellemelerle uğraşmayın ve vakit kaybı yaşamayın.

2. Güncellenen veri güvenliği çözümü
İşletmeler, sahip oldukları verilerin gizliliğini sağlayarak, iş sürekliliklerini ve varlıklarını emin adımlarla sürdürebilirler. Bu süreklilik için güncellenen bir veri güvenliği çözümü kullanın.

3. Özel donanım ve yazılım
Güvenlik riskleri ve kaçaklar, işletmelerin veri güvenliğini tehdit eden noktaların başında gelmektedir. Bütünleşik sistem kullanan cihazları tercih ederek, virüs bulaşma, sistem çökmesi gibi güvenlik risklerini ve kaçakları ortadan kaldırın.

4. Akıllı kullanıcı anahtarları
Akıllı kullanıcı anahtarıyla sisteme giriş ve her türlü fonksiyonun yetki seviyelerine göre kullanımı gerçekleşebilmektedir. İşletmenizde akıllı kullanıcı anahtarları kullanarak her türlü para kaçağını önleyin.

5. Denenmiş yazılım
POS sistemi yazılımları evrenseldir. İşletmelerinizde tüm dünyada denenmiş ürünleri tercih edin, yazılım hatalarının, yavaşlamaların, kaçakların önüne geçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz