Ana Sayfa Yiyecek-İçecek Pizza Pizza’dan franchise atılımı

Pizza Pizza’dan franchise atılımı

Türkiye’nin en yaygın şube ağına sahip olan yerli pizza markası Pizza Pizza, halen pizza sektöründe yüzde 30’luk bir paya sahip. 2015 yılında franchise sistemi ile büyümeyi hedefleyen Pizza Pizza, Türkiye genelinde 144 olan  şube sayısını yılsonuna kadar artırmayı  planlıyor.

Bu yıl 20’inci yaşını kutlayan Türkiye’nin en büyük yerli pizza restoranı zinciri Pizza Pizza, Türkiye’nin en büyük pizzacısı olmak için kolları sıvadı. 5 yıl içerisinde Türkiye’nin şube sayısı ve ciro bakımından en büyük pizza zinciri olmayı hedefleyen marka, franchise vererek Pizza Pizza lezzetlerini daha çok kişiye ulaştırma konusunda kararlı.

Halen Türkiye genelinde 144, toplamda 156 şubesi olan Pizza Pizza, yılsonuna kadar şube sayısını artırmayı hedefliyor. Markanın franchise sisteminde önem verdiği iller arasında öncelikle İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, Samsun, Trabzon, Adana, Tekirdağ ve Malatya bulunuyor.

Kâr marjı yüzde 15

Pizza Pizza şubesi olmak için başlangıç bedeli 20 bin dolar. Toplam yatırım maliyeti dükkan büyüklüğüne ve konsepte göre 250 bin ile 350 bin TL arasında değişiyor. Yatırımın geri dönüş süresi de 18-24 ay. Franchisee’ler için hedeflenen aylık cironun 100 bin TL + KDV olduğu Pizza Pizza’da kâr marjı ortalama yüzde 15. Franchisee’den yüzde 4 royalty bedeli alınıyor.

 “Stratejimiz sağlıklı büyüme”

Pizza Pizza Genel Müdürü Tolga Türker, “Pizza sektörü tahmini olarak 300 milyon doları geçmiş durumda ve sektör ortalama her yıl yüzde 20 büyüyor. Bu sebeple pizza sektörü yatırım yapmayı planlayan girişimcilere büyük fırsatlar sunuyor. Pizza Pizza olarak biz de güçlü ve büyük bir pizza zinciriyiz. İzmirli bir marka olmamıza rağmen İstanbul’da birçok şubemiz var ve yeni şubeler ile İstanbul’da da büyüyoruz. Ayrıca Niğde’den Yalova’ya, Isparta’dan Adıyaman’a kadar farklı illerde şubelerimiz bulunuyor. Bu başarımızın başlıca sebeplerinden biri Pizza Pizza lezzetlerinin ürün kalitesi. Hizmet ve mal kalitesinde sunduğumuz süreklilik, aynı yüksek kalitede pizza üretilmesini sağlıyor, bu da müşteri memnuniyetini beraberinde getiriyor. Bu özelliğimiz gıda sektörüne adım atmak isteyen girişimcilerin bizi tercih etmesine sebep oluyor” dedi. Sektördeki deneyimleri ile girişimcileri yönlendirdiklerini de aktaran Tolga Türker, “Uzun yıllar sektörde olmanın verdiği tecrübe, marka bilinirliği ve uzun çalışmalarla oluşturulan uzmanlık sayesinde yatırımcılarımızı yönlendiriyoruz. Yatırım yapacaklar için tüm koşulları göz önünde bulunduruyoruz. Pizza Pizza franchise sisteminde yatırımcılarımızla birlikte sağlıklı büyüme stratejisini ilke ediniyoruz” diye konuştu.

Şubeler için 3 farklı konsept

Pizza Pizza şubeleri restoran, eve servis ve alışveriş merkezindeki şube olmak üzere 3 farklı konseptte olabiliyor. Şubeler için alışveriş merkezlerinde 60-90 metrekare, ana caddelerde 80-150 metrekare arası yeterli oluyor. Asgari 5 metre cepheli, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri tercih ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz