Ana Sayfa Gündem Pizza Hut, Kilimanjaro’nun zirvesine pizza taşıdı

Pizza Hut, Kilimanjaro’nun zirvesine pizza taşıdı

Tanzanya’yla birlikte 100 ülkede faaliyet göstermeye başlayan Pizza Hut, kutlamayı, yüksekliği 5 bin 895 metre olan Kilimanjaro Dağı’nın zirvesinde yaptı. Pizzayı en yüksek noktaya taşıyan Pizza Hut, Guinness dünya rekorunu kırdı.

Dünyanın en büyük pizza zinciri Pizza Hut’ın restoran açtığı 100’üncü ülke, Tanzanya oldu. Tüm dünyada #pizzahut100 hashtag’i ile yapılan kutlamalar kapsamında 5 bin 895 metre yüksekliğindeki Kilimanjaro Dağı’na tırmanan Pizza Hut çalışanları, pizzayı en yüksek noktaya taşıyarak Guinness dünya rekoru kırdı. Profesyonel rehberlerle birlikte 6 günlük yürüyüş sonrası zirveye ulaşan Pizza Hut çalışanları, hep birlikte Kilimanjaro’nun zirvesinde pepperoni pizza yedi.

Pizza Hut Türkiye’ye yıl sonuna dek 20 restoran daha açacak

Pizza Hut Genel Müdürü Sencer Salbaş, Tanzanya ile birlikte faaliyet gösterilen ülke sayısının 100’e çıkmasının mutluluk verici olduğunu belirterek, “Pizza Hut’ın 2015 yılında globalde en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye oldu. Şu anda Türkiye’de 6 şehirde 25 restoranla faaliyet gösteriyoruz. 2016 sonuna kadar 20 restoran daha açmayı hedefliyoruz. 5 yıl içinde ise hedefimiz 400 restorana ulaşmak” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz