Ana Sayfa Gündem Pınar Salman, Euroshop 2017’den yazdı…

Pınar Salman, Euroshop 2017’den yazdı…

Pınar Salman, Düsseldorf Euroshop 2017 Fuarı’ndan yazdı…

Perakende sektöründe dünyanın bir numaralı fuarı olan ve üç yılda bir tekrarlanan Euroshop 2017 tüm hızıyla başladı. Fuar, bu yıl 5-9 Mart tarihlerinde gerçekleşiyor. Sizlere Türk ve dünya perakende firmalarından yenilikleri aktarmak için Düsseldorf’tayım.

Görüştüğüm Türk firmalarından ilki, kendi alanında uzun yıllardır hizmet veren bir firma. Sektöründe dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanarak önemli başarılara imza atan Meriç Manken, EuroShop 2017’de yine yerini almış.

Meriç Manken, EuroShop’a 5’inci kez katılıyor ve tüm dünyadan ziyaretçilerini ağırlıyor. Temelleri 1960’lı yıllara dayanan Meriç Manken, dünyadaki en hızlı manken prototipi üreten makinaları kullanıyor ve ülkemizdeki perakende mağazacılık sektörüne en hızlı manken üretme özelliğini devam ettiriyor.

Kendi sahasında en eski ve en başarılı firmalardan biri olan Meriç Manken’in ikinci kuşak yöneticileri Hakan Meriç ve Hülya Meriç, yeni koleksiyonlarından örnek ürünleri EuroShop 2017’de sergilediklerini belirtti. Hakan Meriç Türkiye’de kendi vitrin manken tasarımını yapabilen tek firma olduklarına dikkat çekti ve aynı zamanda, “Avrupa’da kendi tasarımını yapan birkaç firmadan biri olarak Türkiye’nin gücüne” işaret etti, vitrin mankenleri konusunda Türkiye’nin önemli elçileri olduklarını vurguladı.

EuroShop 2017’de görsel tasarım ve manken üretiminde teknolojik gelişmeler damga vurmuş durumda. Bu konuyu Hakan Meriç’e sorduğumda, çok ileri boyutta mağaza tasarımına ve bağlı ürünlerin tasarımına Meriç Manken olarak dünyadaki en yenilikçi teknolojik gelişmeleri en iyi şekilde uygulayabildiklerini, böylelikle müşterilerine en hızlı üretimi yapabildiklerini belirtti. Fransa, İspanya gibi pek çok ülkeye vitrin mankeni ihraç eden firma, fuarda tüm dünyadan müşterileriyle buluşmakta.

Özellikle AVM’lerde yer alan tüm tekstil firmalarının görsel mağazacılık tasarım bilimine gereken önemi vermeleri gerektiğini düşünen Hakan Meriç, eğitimli görsel mağaza tasarımcılarının konsept genelinde manken seçimlerine itimat edilmesi ve eğitimli çalışanların en doğru şekilde manken seçebildikleri konusunun üzerinde durdu.

Uzun yıllardır tanıdığım Meriç mankeni gelecek Euroshop fuarlarında da göreceğimi bilerek kendilerine bol anlaşmalı fuar günleri diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz