Ana Sayfa Gündem Perakende Günleri, 4 önemli ismi ağırlayacak

Perakende Günleri, 4 önemli ismi ağırlayacak

Perakende Günleri dünya çapında ses getiren konuşmacıları bir araya getirmeye devam ediyor. Bu yıl 16’ıncısı düzenlenen organizasyonun öne çıkan konuşmacıları arasında; Why Nations Fail – Ulusların Düşüşü kitabının yazarı dünyaca ünlü ekonomist Daron Acemoğlu, 2016’nın İş Kitabı Ödülünü kazanan Steven Van Belleghem, tüm zamanların En İyi 100 İş dünyası kitabı arasında yeralan “The Idea Book”un yazarı Fredrik Haren ve Dünya Teknoloji Ödülü sahibi tasarımcı Daan Roosegaarde yer alıyor.

2001 yılından bu yana Türkiye’deki en büyük iş dünyası organizasyonu ve uluslararası alandaki sayılı organizasyonlardan biri olan Perakende Günleri dünya çapında ün kazanmış konuşmacıları bir araya getirmeyi sürdürüyor.

23 – 24 Kasım 2016 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 18 farklı oturumda 20 ayrı konuşmacıyı ağırlayacak olan Perakende Günleri’nin bu yılki konuşmacıları arasında; tüm dünyada büyük ses getiren “Why Nations Fail-Ulusların Düşüşü” kitabının yazarı dünyaca ünlü ekonomist Daron Acemoğlu ile 2016’nın İş Kitabı Ödülünü kazanan Steven Van Belleghem, tüm zamanların En İyi 100 İş Dünyası Kitabı arasında yeralan “The Idea Book”un yazarı Fredrik Haren ve Dünya Teknoloji Ödülü sahibi tasarımcı Daan Roosegaarde gibi önemli isimler yer alıyor.

Daron Acemoğlu: Türkiye, Dünya, Gelecek
The New York Times’ın bestseller listesine giren “Why Nations Fail” (Ulusların Düşüşü)” kitabı dünyada büyük yankı yapan Daron Acemoğlu, Foreign Policy dergisinin “100 Global Düşünür” listesinde girmeyi başardı. Acemoğlu, Dünyada en çok alıntı yapılan 20 ekonomistten biri.

Dünyanın en önde gelen ekonomistlerinden biri olan, zenginliğin, coğrafya ya da doğal kaynaklarla ilgisi olmadığını söyleyen Acemoğlu, Perakende Günleri’nin 23 Kasım’daki ilk gün oturumunda dünya ve Türkiye ekonomisinde son durumu değerlendirecek ve geleceği anlatacak.

Steven Van Belleghem: Akıntıya Kapılmayın: Nerede Dijital, Nerede İnsan?
“When Digital Becomes Human” ile İngiltere’de “2016’nın İş Kitabı” ödülünü kazanan dünya çapında uzman Belleghem, mükemmel müşteri hizmetinde dijital fırtınaya kapılmadan, dijital ve insan dokunuşu arasında kurmamız gereken dengeyi anlatıyor.
Perakende Günleri’nin 23 Kasım’daki ilk gün oturumunda konuşacak olan Belleghem firmalara, yaşadığımız dijital devirde nasıl “aşırı derecede” müşteri odaklı olacakları konusunda yol gösteriyor. Dijital devrimin insani boyutlarını ele alan çok satan kitapların da yazarı olan Belleghem “radikal inovasyon” şirketi olan Nexxworks’ün de ortağı.

İş dünyasında yaratıcılığın sıradışı ismi Fredrik Haren
“The Idea Book” ile “TümZamanların En İyi 100 İş Dünyası Kitabı” arasında yer alanFredrik Haren diğer 8 kitabı ile de çok satanlar listesinde bulunuyor.

Haren’in sahibi olduğu vetüm geliri STK’lara aktarılan, İsveç ve Filipinler’deki “Yeni Fikirler Adası” konsepti tüm dünyada ilham merkezi olmuş durumda. Çarpıcı veriler ve güçlü örneklerle dolu konuşmaları “inanılmaz derecede ilham verici” olarak tanımlanan Haren, zorlukları aşmak ve sürekli gelişim için, yenilikçiliğin yol haritası ile 24 Kasım’da Perakende Günleri’nde olacak.

Daan Roosegaarde “Farklılaşmanın Sırrı: Müşterilerin Yaşamını Güzelleştirmek”
Daan Roosegaarde, teknolojiyle tasarımı, insan yaşamını güzelleştirmeyi temel alarak birleştiren bir dahi olarak gösteriliyor. Dünya Ekonomik Forumu tarafından “Genç Küresel Lider” seçilen, “Dünya Teknoloji Ödülü” sahibi Roosegaarde, tüm şirketlere, farklılaşmak yolunda ilham veriyor.

Mobilyadan otoyollara, insanın mood’una göre değişen giysilerden yürüme yollarına, sürdürülebilir diskolara, hava kirliliği kalıntılarından ürettiği aksesuarlara, geniş bir yelpazede tasarımlar yapıyor.

Perakende Günleri’nin 24 Kasım’daki ikinci gün oturumunda konuşacak olan Roosegaarde iş dünyasını, Excell tablolarından kurtulup farklılaşma konusunda düşünmeye yönlendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz