Ana Sayfa Gündem Penti en büyük mağazasını açtı

Penti en büyük mağazasını açtı

Penti en büyük mağazasını İstanbul Marmara Park AVM’de açtı. 270 metrekare alana sahip olan mağaza açıldığı ilk gün tüm Penti mağazalarının arasında ciroda birinci sıraya oturdu.

Penti, farklı bir görsel düzenleme ve tasarım ile dekore edilen en büyük mağazasında müşterilerine yeni alışveriş deneyimi yaşatıyor. Bacak giyimden iç giyime, dış giyimden plaj giyime, ev giyimden çocuk giyime birçok kategoride ürünün sergilendiği İstanbul Marmara Park AVM, 270 metrekarelik büyüklüğüyle açıldığı ilk gün tüm Penti mağazalarının arasında en yüksek ciroya ulaştı.

Penti Perakende’den ve E-ticaret’ten sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Karaibrahimoğlu; “Kategorilerimizi genişletmek, varolan kategorilerimizde derinleşmek, müşteri deneyimini daha iyi hale getirmek ana stratejilerimizden biriydi. Buna paralel olarak mağazalarımızın büyümesi kaçınılmazdı. Özellikle de bazı kategorilerdeki ürünlerimizi daha iyi sergileyebilecek, müşterinin ürüne daha yakın olabileceği, dokunabileceği bir ortam sağlamak istiyorduk” dedi. Daha ilk günden cirosal olarak beklentilerinin üstüne çıktığını ve misafirlerden çok iyi geri dönüşümler aldıklarını belirten Karaibrahimoğlu, ihtiyaç duyulan lokasyonlardaki AVM ya da cadde mağazalarında en büyük metrekarelere ulaşmayı hedefledikleri bilgisini de ekledi.

Penti, 2015 yılında Türkiye’de 30 milyonun üzerinde ürün sattı
Mert-Karaibrahimoglu
Penti Perakende’den ve E-ticaret’ten sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Karaibrahimoğlu

Bacak giyim, iç giyim ve plaj giyim kategorilerinde hizmet veren Penti; Türkiye’de 2015 yılında 30 milyonun üzerinde ürün sattı. Ana kategorilere spor giyim, dış giyim, ev giyim, aksesuar gibi alt kategorileri de ekleyen marka, koleksiyonlarını her yıl daha da genişletiyor. İnovasyona büyük önem veren Penti, 5 ayrı inovasyon ekibi kurarak ürün ve kategorilerini bu doğrultuda genişletiyor.
2015 yılında Türkiye genelinde 60 ilde 302 mağaza ile hizmet veren Penti, Türkiye’de perakendede bir yılda yüzde 40 büyüme gösterdi ve toplam satış alanını 35 bin metrekareye çıkardı. Ürün kategorilerinin çeşitliği ile birlikte, mağaza metrekarelerini 3 yıl içinde iki katına çıkaran Penti’nin yeni mağazaları ise minimum 150 metrekare olarak açılacak.

Yurt içi ve yurt dışında her yıl ortalama 100 mağaza açmayı planlayan Penti, 2017 sonunda Türkiye genelinde 400 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

2015 yılında Kalita firmasının yaptığı Marka algı araştırmasında yüzde 99.6 marka bilinirliği, yüzde 78 marka sadakatine sahip Penti’yi yılda 55 milyon kadın ziyaret ediyor. Türkiye’de mağazaların yüzde 30’u İstanbul’da, yüzde 70’i ise AVM’lerde yer alıyor.

Bacak giyim, iç giyim ve plaj giyiminde 2015 yılını pazar lideri olarak kapatan Penti, 2018 sonuna kadar yurt içi ve yurtdışında toplam 700 mağazaya ulaşarak küresel pazarda payını artıracak.
2015 yılında 570 milyon TL ciro yapan Penti, çorapta yüzde 40, plaj giyiminde yüzde 17, iç giyimde ise yüzde 8 pazar payıyla liderliğini korudu. 2016 ciro hedefi 750 milyon TL olan marka, 2018 yılında bu rakamı 1 milyarın üzerine çıkarmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz