Ana Sayfa Gündem Parkova AVM kiralamada yüzde 70 dolulukla açılışa hazırlanıyor

Parkova AVM kiralamada yüzde 70 dolulukla açılışa hazırlanıyor

Kocaeli’nin İstanbul sınırındaki Çayırova ilçesinde, modern anlamda ilk alışveriş merkezi olarak inşa edilen Parkova AVM, kiralamada yüzde 70 doluluğa ulaşarak açılış için hazırlıklara başladı.

Çayırova Gebze bölgesinde yükselen, kiralama çalışmaları Kurun Danışmanlık tarafından yürütülen Parkova AVM, marka karmasını güçlendiriyor. Belen İnşaat’ın yatırımcısı olduğu, kiralama hizmetlerinin Kurun Danışmanlık’ın üstlendiği Parkova AVM, yüzde 70 doluluğa ulaştı.

Kocaeli’nin hızla gelişen ilçelerinden biri olan Çayırova, modern alışveriş merkezlerinin artan talebi karşılamak için yeni bir destinasyon kazanıyor. Parkova AVM, ilçenin İstanbul’a komşu konumuyla dikkat çekiyor ve bölgedeki alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış önemli bir proje olarak öne çıkıyor.

Parkova AVM’ye zengin marka karması

Parkova AVM’nin özellikleri arasında geniş kapsamlı bir mağaza yelpazesi bulunuyor. Bünyesindeki markalar arasında, ev dekorasyonundan giyime, fast-food restoranlarından eğlence mekanlarına kadar geniş bir yelpaze sunan isimler yer alıyor. Madame Coco’nun sıcak atmosferi, Köfteci Yusuf’un lezzetli menüsü, Mr DIY’nin pratik çözümleri, Burger King ve Popeyes’in fast-food tutkunlarını memnun eden seçenekleri, Parkova AVM’nin çekiciliğini artırıyor.

Bölgedeki nüfus yapısı dikkate alındığında, Parkova AVM’nin oldukça geniş bir potansiyele hitap ediyor. Yürüme mesafesinde yaklaşık 50 bin kişiye ulaşan AVM, 3 kilometre çevresindeki yaklaşık 250 bin kişilik nüfusa hizmet vermeyi hedefliyor. Planlanan sosyoekonomik dağılımıyla yüzde 53’ünün C grubuna hitap etmesi planlanırken, çevredeki konut projelerinin artmasıyla bölgedeki sosyal yapıda da önemli değişiklikler yaşanıyor.

Kiralamada 7 ayda yüzde 70 doluluk oranı

Parkova AVM’nin başarısında etkili olan faktörlerden biri de bölgedeki rekabetin az olması ve bu durumun yeni projelere olan ilgiyi artırması. Kurun Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurun, yeni alışveriş merkezi projelerinin, rekabetin olmadığı yoğun yerleşim bölgelerinde daha başarılı sonuçlar verdiğine dikkat çekerek, Parkova AVM’nin fonksiyonel mimari optimizasyonu, mağaza karması ve ticari konsept oluşturma çalışmaları da dahil olmak üzere 7 ay içinde yüzde 70 doluluk oranına ulaştığını belirtti.

Parkova AVM’nin bölgedeki alışveriş kültürünü dönüştürerek yeni bir soluk getirmesi ve bölge ekonomisine katkı sağlaması beklenirken, açılışa sayılı günler kala bölgedeki heyecan da giderek artıyor. Parkova AVM’nin bölgenin yeni cazibe merkezi olması ve bölge sakinlerine kaliteli bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz