Ana Sayfa AVM “Paleontoloji Sergisi” Piazza’da

“Paleontoloji Sergisi” Piazza’da

Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi 7 – 15 Ağustos tarihleri arasında, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi ise 22 – 29 Ağustos tarihleri arasında düzenleyeceği “Paleontoloji Sergisi” ile ziyaretçilerini zaman tünelinde yolculuğa çıkaracak

Dünyaca ünlü markalarla alışveriş imkânı sunmalarının yanı sıra kültürel etkinlikler ile de bulundukları şehrin cazibe merkezi olan Şanlıurfa ve Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezleri, Tabiat ve Kültür Varlıkları Tanıtma Derneği işbirliği ile eğlenceli ve öğretici bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 7 – 15 Ağustos’ta Şanlıurfa Piazza’da, 22 – 29 Ağustos’ta ise Kahramanmaraş Piazza’da gerçekleştirilecek “Paleontoloji Sergisi”nde fosillerin oluşum aşamaları görülebilecek.

Bilime katkıda bulunmak, bilimsel projeleri tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla açılacak sergide, Tabiat ve Kültür Varlıkları Tanıtma Derneği uzmanları ziyaretçilere merak ettikleri her konuda bilgi verecek. Ziyaretçiler, sergide milyonlarca yıl önceki fosil ve taşları inceleme imkânı bulacak. Tarih severler, “taşılbilim” olarak da bilinen fosilleri veri olarak kullanıp dünyada yaşamın tarihini araştıran paleontoloji bilim dalıyla ilgili bilgiler öğrenilebilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz