Ana Sayfa Gündem Özdilek’ten 100 milyon dolarlık yatırım

Özdilek’ten 100 milyon dolarlık yatırım

Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, 2018 yılına kadar 100 milyon dolarlık bir yatırımı hayata geçireceklerini açıkladı. Özdilek, “Hem AVM hem de otel kanadında yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz. 2018 yılsonuna kadar Aksaray, Merzifon ve Samsun’da 5 ve 4 yıldızdan oluşan 3 otel ve AVM’lerin inşasını tamamlayarak, misafirlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın 10 büyük havlu üreticisi içinde yer alan Özdilek Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Wyndham Grand İstanbul Levent’in “En İyi Uluslararası Otel” seçilmesi nedeniyle düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

“2018 yılsonuna kadar Aksaray, Merzifon ve Samsun’da 100 milyon dolar değerinde yatırım yapmayı hedefliyoruz”

Ev tekstilinde dünyada söz sahibi olduklarını dile getiren Özdilek, kuruldukları 1971 yılından beri toplam 1 milyar doların üzerinde döviz girdisi, yıllık 30 milyon doların üzerinde de ihracat rakamına ulaştıklarını belirtti. Ev tekstilinde optimal noktaya ulaştıklarını aktaran Özdilek, “Gelecek dönemlerde yatırımlarımız otel ve AVM kanadında hızla devam edecek. Bu kapsamda 2018 yılsonuna kadar Aksaray, Merzifon ve Samsun’da 100 milyon dolar değerinde yatırım yapmayı hedefliyoruz. Çünkü biz Özdilek Holding olarak, bu ülkeye, bu ülke insanına olan büyük inancımızla alanlarının en iyilerini misafirlerimizin hizmetine sunmak için çalışıyoruz. Ortak emeklerimizle bugün ‘Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın 10 büyük havlu üreticisi’ unvanını kazanan Özdilek’in Türk sanayinin önde gelen kuruluşlarından biri haline geldiğini görmek, bizi son derece mutlu ediyor” dedi.

Özdilek: Projelerimizde, otel ve AVM birlikte yer alacak

Geçmişteki başarılarından güç alarak geleceğe emin ve kararlı adımlarla yürüdüklerini dile getiren Özdilek, “Hizmet sektöründe giderek artan talebi karşılamak amacıyla, Türkiye genelindeki 18 AVM’mize ve 2 otelimize ek olarak bu yatırımlarını hayata geçireceğiz. Bu kapsamda Aksaray’a 50 milyon dolarlık yatırımla 5 yıldızlı 250 oda kapasiteli bir otel kurmayı planlıyoruz. Merzifon’da ise 18 ayda tamamlamayı düşündüğümüz 20 milyon dolarlık yatırımla 150 odalı dört yıldızlı otelimizi misafirlerimizin hizmetine sunacağız. Öte yandan Samsun’da da 30 milyon dolarlık bir yatırım planlıyoruz. Genel olarak projelerimizde, otel ve AVM birlikte yer alacak” diye açıkladı.

Öte yandan 2016 yılsonu hedeflerini de aktaran Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, yılsonu ciro hedeflerini 1 milyar 610 milyon TL olarak açıkladı. 2017 yılında açılacak yeni AVM’ler birlikte holding olarak toplamda 8500 kişilik istihdama ulaşacaklarını açıklayan Özdilek, 181 milyon TL işçilik, 130 milyon TL direkt ve endirekt vergi ödemesiyle Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz