Ana Sayfa Gündem Özdemir Park AVM, Ereğli’de açıldı

Özdemir Park AVM, Ereğli’de açıldı

Özdemir Park AVM, Karadeniz Ereğli’sinde açıldı. Yönetimi ve kiralama çalışmaları Sonae Sierra tarafından yürütülen Özdemir Park AVM, yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırıma mal oldu.

Özdemir Park AVM, Karadeniz Ereğli’de 6 Eylül’de ziyaretçilerine kapılarını açtı. 12 bin metrekare brüt kiralanabilir alan ile AVM, Karadeniz Ereğli’de Erdemir Caddesi’nde yer alıyor. Özdemir Park, komşu alanlar ve hizmet sağlayıcılara yaklaşık 300 yeni doğrudan iş yaratımı sağlayacak, bu sayede şehrin ve bölgenin sosyal-ekonomik gelişimine önemli bir katkıda bulunacak.

Özdemir Park Ereğli’deki tek, bölgedeki ikinci 2 bin metrekarelik alana sahip bir sinema ve birçok markayı hizmete sunuyor. Çeşitli ulusal ve yerel markayı bünyesinde barındıran 9 tanesi restoran olmak üzere 52 mağazanın yanı sıra 400 araçlık park yerine sahip. Özdemir Park Ereğli’ de LC Waikiki, Mavi, Deichmann, Hummel ve Colin’s gibi markaların bulunacak.

“47 yıllık hayal gerçek oldu”

ozdemir-park-eregli

Özdemir Boru Yöneticisi Fevzi Özdemir “Bu gördüğünüz alışveriş merkezi, Özdemir Ailesi’nin 47 yıllık bir hayaliydi. Şu anda bu hayalimizin gerçekleşmiş olmasından dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz. 1969 yılında bu alışveriş merkezinin oturduğu alan 5 bin metrekare büyüklüğünde 44 hissedarı olan bir tarlaydı. Özdemir ailesi hissedarların satmakta olduğu hisseleri alarak on sene içerisinde bu yeri almış oldu” sözleriyle dikkat çekti.

Özdemir, yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırıma sahip olan AVM’den ne kadar ciro beklendiği sorusuna ise “Hem bu ülke, hem de Ereğli bizim için çok kıymetli ve çok değerli. Biz, 1969 yılından beri ülkemize ve Ereğli’ye değer katmak için çalışan bir aileyiz. Ve bu projede tamamıyla bu düşüncelerle yola çıkılarak yapıldı. Amacımız, ülkemize ve Ereğli’ye yeni bir değer daha katmak. Dolayısıyla öncelikli hedefimiz ciro bekletisi olmamıştır” yanıtını verdi.

Özdemir Park AVM Müdürü Şuayben Güneş: Kentin yeni buluşma noktası

Özdemir Park AVM Müdürü Şuayben Güneş ise ” Özdemir Park Alışveriş Merkezi’ni sadece bir alışveriş merkezi olarak planlamadık. Ereğli’nın en yeni ve en modern buluşma noktası, sunduğu ayrıcalıkları ile ailenin tüm fertlerinin sosyalleşebileceği ve birlikte güzel vakit geçireceği bir yaşam merkezi olarak hayata geçirdik. Ereğli’nın en yeni ve modern tek sineması, birbirinden farklı ulusal markalar, farklı tatları barındıran ve yeme-içme alternatifleri sunan restoranları, ayrıcalıklı etkinlikleriyle Özdemir Park Alışveriş Merkezi’nin kentin yeni buluşma noktası olacağına inanıyoruz. 300 kişiye istihdam sağladığımız AVM’nin şehrimize sosyal ve kültürel fayda da sağlamaktayız” şeklinde konuştu.

Yıllık ziyaretçi hedefi 5 milyon

Özdemir Park AVM, çocuk alanlarının yanı sıra bünyesinde bulunan sinema ile de ziyaretçilerin ilgisini görecek. Özdemir Park AVM, Avşar Sineması’nın işlettiği 7 sinema salonuna sahip. AVM’nin çocuk oyun alanı operatörü ise Funny Day.

Ereğli’de yaşayan ve Ereğli’yi ziyaret edenler için yeni bir buluşma noktası olan Özdemir Park, aileleri ve tüm ziyaretçileri zenginleştirici ve yenilikçi bir deneyim yaşatmak için, şehirde bir referans noktası olacak şekilde tasarlandı. Erdemir Caddesi’nde şehrin merkezi bölgesinde yer alan AVM, ilk yılında yaklaşık 5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyor. Özdemir Park AVM’nin kiralama ve yönetimini uluslararası alışveriş merkezi uzmanı Sonae Sierra yürütüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz