Ana Sayfa İNDEKS Agora AVM Çağdaş Atatürk fotoğraf sergisi Agora’da

Çağdaş Atatürk fotoğraf sergisi Agora’da

Mustafa Kemal Atatürk’ün hiç görülmeyen fotoğrafları, “Çağdaş Atatürk” fotoğraf sergisiyle Agora AVM ziyaretçileriyle buluşuyor.

İzmirlileri her zaman farklı ve seçkin organizasyonlarla buluşturan Agora Alışveriş Merkezi, İzmir’in kurtuluşunun 94. yılı kutlamalarına özel olarak Hanri Benazus‘un “Çağdaş Atatürk” konulu fotoğraf sergisi ile ziyaretçileriyle buluşuyor. 9- 12 Eylül tarihleri arasında Agora Alışveriş Merkezi B Blok Sergi Alanında gerçekleşecek olan sergide daha önce hiç görülmemiş Atatürk resimleri yer alacak.

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla düzenlenen sergide, 1919-1920 tarihlerine ait fotoğraflar yer alacak. 9- 18 Eylül tarihlerinde Agora Alışveriş Merkezi B Blok sergi alanında yer alacak sergiye gezen ziyaretçiler, o dönemin İzmir’ine büyülü bir yolculuğa çıkacaklar.

“Çağdaş Atatürk” konulu sergide ayrıca, Atatürk’ün İzmir seyahatlerinden derlenen fotoğraflar, Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’de çekilmiş ve daha önce yayınlanmamış fotoğrafları Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak. Hanri Benazus ve eşi Sevgi Tanrısever, 9- 18 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek “Çağdaş Atatürk” Fotoğrafı Sergisi süresince kitaplarını satışa sunacak ve imzalayacaktır.

Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Başkanı Hasan Noyan, Hanri Benazus’un İzmir’in kurtuluş yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ün daha önce hiç görülmemiş fotoğraflarının bulunduğu “Çağdaş Atatürk” sergisine Agora Alışveriş Merkezi olarak ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Noyan; İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül günü başlayacak ve 18 Eylül’e kadar devam edecek olan bu çok özel sergiyi görmeleri için tüm İzmirlileri Agora Alışveriş Merkezi’ne davet etti.

Hanri Benazus ve Sevgi Tanrısever kimdir?
27 Mart 1930 tarihinde İzmir’de doğan Benazus 516 yıllık İzmirli bir ailenin çocuğudur. Tahsilini İzmir’de yapmıştır. İzmir Atatürk Lisesi mezunudur. Uzun yıllarını iş hayatı içinde geçirdikten sonra 1988 yılında emekli olmuş, yıllarca Altay Spor Kulübü’nde yöneticilik ve başkanlık yapmıştır. Atatürk’le tanışıp görüşme onuruna sahip olan Benazus ‘un, 4 bin 800 civarında Atatürk fotoğrafları koleksiyonu ve 20’si Atatürk ve Türkiye yakın tarihi üzerine 55 kitabı bulunuyor.
Eşi Cemile Sevgi Tanrısever ise 22 Aralık 1945 İstanbul doğumludur. Atatürk ağırlıklı çocuk kitapları yazmaktadır. Türkiye çapında özellikle ilköğretim okullarında sohbetler, konferanslar, seminerler vermekte, çocuklar ve gençlerle yakın ilişkiler içinde olmaktadır. Verdiği konferanslar ve yazdığı kitaplar sebebiyle 2005 yılında Öğretmen Şener Aksu başarı ödülü almıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz