Ana Sayfa Gündem ‘Organize perakende 2023’te 200 milyar doları aşacak’

‘Organize perakende 2023’te 200 milyar doları aşacak’

Nişantaşı Üniversitesi tarafından düzenlenen VI. Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi, alanında uzman isimlerin katılımıyla üniversitenin Sadabad Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Zirveye konuşmacı olarak katılan Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem tekstil sektöründe lojistiğin öneminden ve Kiğılı’nın lojistik alandaki başarıları ve fark yaratan uygulamalarından bahsetti.

Dünyada ve Türkiye’de en fazla büyüyen sektörler arasında yer alan lojistik sektörü, tüm bağlantılarıyla “6. Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi”nde ele alındı. Nişantaşı Üniversitesi tarafından düzenlenen Zirve; siyasi, bürokrat, akademisyen ve sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

Zirve’de konuşan Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem “Türkiye’nin erkek giyim markası Kiğılı olarak, Türkiye’nin 67 kentinde ve yurt dışında 37 satış noktasında hizmet veriyoruz. 219 çalışma arkadaşımızla her hafta sevkiyat yapıyor, haftada 13-15 kamyonla ürün gönderimi gerçekleştiriyoruz. Fransa’dan Kenya’ya, Tacikistan’dan Çin’e ürün gönderiyoruz. Geçtiğimiz yıl depomuza giren 6 milyon adet ürünü hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki mağazalarımıza dağıtımını yaptık” diyerek organize perakendede lojistiğin önemini vurguladı.

Konuşmasında perakende sektörünü de değerlendiren Hilal Suerdem, “Geçtiğimiz yıl itibarıyla dünya genelinde 16 trilyon dolarlık bir hacme sahip olan perakende sektörü aynı dönemde yüzde 11’lik bir büyüme gösterdi. Dünya genelinde 2015 yılsonu itibarıyla 22 trilyon dolara ulaşması beklenen perakende sektörü, Türkiye’de ise her yıl ortalama yüzde 5,7 büyüyor. Perakende mağazacılık ve üretim anlamında 3 milyon kişiye istihdam yaratan bu sektörün Türkiye’nin 100. yaşını kutlayacağı 2023’te 200 milyar doları aşacağını öngörüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz