Ana Sayfa Gündem Oasis Designer Outlet açıldı

Oasis Designer Outlet açıldı

Türkiye’nin ilk designer outleti Oasis, yeni çekim merkezi Basın Ekspres’te kapılarını açtı. Nurol GYO tarafından hayata geçirilen Oasis Designer Outlet Basın Ekspres bölgesindeki ilkleri gerçekleştirerek “Shop&Drive”, “Kiss&Fly” ve “Foodtainment” gibi dünya çapındaki konseptleri bir arada barındırmasıyla fark yaratıyor. Binden fazla kişiye istihdam yaratan Oasis Designer Outlet’te üst segment ürünler ve perakende dünyasının lokomotif markaları, indirimli fiyatlarla tüketicilerle buluşuyor. Oasis’in açılış törenine katılan Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan, “İstanbullularla perakende sektöründeki ilk buluşmamızda bugüne kadar yapılmışların dışında yenilikçi ve farklı bir yaklaşım sergilemek istedik ve ortaya Türkiye’nin ilk designer outlet’i çıktı” diye konuştu.

Nurol GYO’nun, Bodrum’un 19 yldır eğlence, kültür ve sanat merkezi olan Oasis AVM’den sonra hayata geçirdiği yeni projesi olan İstanbul Güneşli’deki Oasis Designer Outlet, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyeleri Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan ve Semih Kayaalp ile Oasis Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mazhar Vardar’ın da katılımıyla gerçekleşen törenle açıldı. E5 ve TEM otoyollarını bağlayan, yeni Maslak hattı olarak konumlandırılan Basın Ekspres’te kapılarını açan Oasis’in hem bölge ekonomisi hem de Türkiye ekonomisi için çok önemli bir değer olduğunu belirten Lokman Çağırıcı, “İstanbul’un değişen ve gelişen yüzü Bağcılar’da farklı bir konseptte böyle bir yaşam merkezinin açılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Havaalanı metrosu önümüzdeki yıl buradan geçecek. Atatürk Havalimanı’na 5 dakika, 3. havalimanına 25 dakika mesafede. Yatırım amacıyla bu bölgeyi tercih edenlere duyurmak istiyorum” dedi. “Yaptım, sattım, gittim” mantığıyla hareket etmediği için Nurol Ailesi’ne teşekkür eden Çağırıcı, “Böyle bir konseptte bu merkezin işletilmesi ve sahiplenilmesi çok önemli. Nurol’un burada aile olarak durması ve bu işi devam ettiriyor olması bu konsepti daha canlı hale getirecektir” diye konuştu.

Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan: İstanbul’a yeni bir konsept sunduk

Bugüne kadar hayata geçirdikleri tüm projelerde insan odaklı yaklaşımla hareket ettiklerini belirten Nurol GYO Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan da, “Nurol Şirketler topluluğu olarak insan odaklı yaklaşımımızla 50 yılı aşkın bir deneyimle Türkiye’nin birçok ilkine imza atmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bildiğiniz gibi Nurol Türkiye’nin son derece hayati projelerinde imzası olan bir şirketler topluluğudur. Marmaray, TAİ’nın f16 fabrikası, Gebze-İzmir Otoyolu, Bahçeşehir Uydu Kentı bunlara birkaç örnek. Ayrıca Bodrum’da 19 yıldır kültür, sanat ve eğlencenin merkezi olan Oasis markası, İstanbul’da da “Designer Outlet’’ konseptini oluşturdu. Yeni Maslak hattı olarak konumlandırılan Basın Ekspres bölgesinin çehresini değiştirecek Oasis Designer Outlet, perakende ve hizmet sektörlerinde uzun zamandır var olan birçok üst segment markaya ev sahipliği yapacak. Bunlardan bazıları da ilk defa bir outlet konseptiyle Oasis Designer Outlet’te yerini alacak. Yaptığımız her işte olduğu gibi Oasis’te de insana verdiğimiz önemi en doğru şekilde yansıtmak istedik. Bu nedenle Oasis Designer Outlet, bir alışveriş merkezinden çok daha fazlasını sunacağı üç farklı konseptiyle, her yaştan ziyaretçilerinin sevdikleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri, her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 360 derece bir yaşam deneyimine kapılarını açıyor. Oasis, konumuyla bölgenin yeni cazibe merkezi olacak. Günlük ortalama 5 milyonun üzerinde nüfus hareketinin olduğu Basın Ekspres ve çevresindeki 2 kilometrekarelik bölgede yer alan Oasis’in müşteri potansiyeli, bölgenin bugün ve gelecekteki hareketliliği düşünüldüğünde oldukça yüksek” dedi.

Oasis’in Atatürk Havalimanı’na 6 dakika, 2018’de tamamlanması planlanan yeni havalimanına ise 18 dakika uzaklıkta konumlandığını belirten Kılıçaslan, “Dünyanın en büyüğü olması planlanan yeni havalimanı da devreye girdiğinde Oasis Designer Outlet bölge ticareti için de tam bir vaha haline gelecek” diye konuştu. Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan ayrıca, Nurol GYO’nun bugüne kadarki projelerinde olduğu gibi Oasis’in de bölgedeki emlak yatırımlarının değerini arttıracağını söyledi.

En kapsamlı spor alanı Oasis Designer Outlet’te

İnsan hayatını merkezine alan yapısı ile Oasis Designer Outlet, sağlıklı bir yaşam için 3 bin 300 metrekarelik gym fit spor merkezi ile ziyaretçilerini bölgenin en kapsamlı spor merkezi ile buluşturuyor. Bunlara ek olarak Oasis Designer Outlet, ailelerin de çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirebileceği yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik kapalı ve açık eğlence alanlarıyla nefes alan bir alışveriş ayrıcalığı sunuyor. Eğlence odaklı yaklaşımıyla da dikkat çeken Oasis Designer Outlet konforun ön plana çıktığı özel sinema salonları ile bölgenin en iddialı butik sinema deneyimini de sunmaya aday.

Ayrıca, moda dünyasının nabzının attığı Fransa, İtalya ve İspanya’da havalimanlarının çevresinde konumlanan ve dünyanın önde gelen markalarını bir arada barındıran açık hava AVM’leri model alınarak tasarlanan Oasis, ilk defa outlet yatırımına imza atan üst segment markaları da daha geniş kitlelerle buluşturan tek adres olmayı hedefliyor.

Basın Ekspres bölgesine ilk’ler geliyor

Yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçi çekmesi beklenen Oasis Designer Outlet, farklı perakende konseptleriyle dikkat çekiyor. Eğlence, yeme-içme ve dekorasyon alanlarını bir araya getiren açık hava outlette her şey, müşterilerin rahat ve eğlenerek alışveriş yapmaları için tasarlandı. Alışveriş merkezlerindeki en büyük sorunlardan biri olan otopark alanından mağazalara ulaşmak ve aradaki zaman kaybı Oasis Designer Outlet’te, Türkiye’de ilk kez uygulanan “Shop&Drive” (Hızlı Alışveriş) konseptiyle ortadan kalkacak. Oasis Designer Outlet, havalimanlarına yakın konumuyla yurtdışındaki moda kentlerinde büyük ilgi gören “Kiss&Fly” (Al & Uç) anlayışını ön plana çıkarıyor. Uçuş öncesi pek çok markayı bir arada bulabilecek olan müşteriler otomobilleriyle outlet içine ve mağazalara en yakın konumlara rahatlıkla girebilecek, süratle alışverişlerini tamamlayabilecek ya da arabasını bırakıp vakit kaybetmeden sinemaya giderek, Oasis’in sosyal alanlarında keyifli vakit geçirebilecek. Oasis ayrıca, yeme-içme alanında İstanbullulara tam bir “Foodtainment” (Ye & Eğlen) deneyimi yaşatacak. Yemek ve eğlence aktiviteleri ortak bir alanda buluşacak. Restoranlar klasik outletlerden farklı olarak kendi oturma alanlarında aynı anda 2 binin üzerinde ziyaretçinin yemek yemesine imkan sağlayacak. Hem uygun bütçeli hem de üst segment restoran seçenekleri Oasis’te yer alacak.

Etkinlikler Oasis Meydanı’nda

Oasis Designer Outlet’in en büyük farklılıklarından biri de meydanı. Oasis, mevcut AVM ve outletlerde yer alan eğlence merkezlerinden daha fazla kapalı ve açık aktivite alanlarına sahip olacak. Bölgenin sosyal ihtiyaçları göz önünde bulundurularak açıkhava pazarı, peynir tadım günü ve pazarı, yoga festivali, pilates gibi spor etkinliklerinin yanı sıra konserler ve çeşitli sanatsal etkinlikler de Oasis’te ziyaretçilerle buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz