Ana Sayfa AVM Next Level, Ankara Caz Festivali’ne ev sahipliği yaptı

Next Level, Ankara Caz Festivali’ne ev sahipliği yaptı

Next Level, ücretsiz olarak ev sahipliği yaptığı 20. Uluslararası Ankara Caz ile Ankara’nın kültür sanat hayatını canlandırdı.

Next Level, 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali konserlerinde göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü müzik severlerden tam not aldı. Bu yıl da ücretsiz olarak ziyaretçilerini ağırlayan Next Level, Ankara’nın kültür ve sanat hayatına katkılarından ötürü büyük beğeni topladı.

Next Level AVM Genel Müdürü Pınar Gürer, “ Sizlerin katılımı ile Ankara’nın kültür sanat hayatı güzelleşti ve iyileşti. Mayıs ayının beklenmedik yağışlarına rağmen bizleri Next Level Podyum sahnesinde yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ederim. Bu yıl da eşsiz konserler ile bizleri buluşturan Caz Derneği’ne de teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Ciddi bir emek sonucunda sizlerle birlikte olmak bizler içinde çok mutluluk verici” dedi

1996 yılında kurulan Caz Derneği’nin 20. kez düzenlediği Uluslararası Ankara Caz Festivali birbirinden ünlü isimleri Ankaralılar ile buluşturdu. 6 konsere ücretsiz olarak ev sahipliği yapan Next Level, Kürşat Başar ve Orkestrası’ndan Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars’a ,Dilek Sert Erdoğan & Aydın Kaya’dan Kerem Görsev Vocal Jazz Project feat Elif Çağlar’a ,Türk Armoni Yıldızları Orkestrası’ndan Goran Bregovic Wedding & Funeral Band’a birçok ünlü isim ile birlikte cazın tüm renklerini Next Level Podyum’a taşıdı.

2011 yılında yazarlık kariyerine müziği de ekleyen Kürşat Başar, sevilen şarkıları orkestrası ile birlikte seslendirdi. “Her memleketten her yerden şarkılar var repertuarımızda” diyerek iyi eğlenceler dileyen Kürşat Başar, saksafonu ile şarkılara eşlik etti. Festivallerin kentlere değer kattığını belirten ünlü müzisyen kendisini dinlemeye gelen tüm konuklara sahneden teşekkür etti.

Türkiye’nin ilk soul albümü ‘Moments’ in sahibi Dilek Sert Erdoğan ve vokal caza gönül vermiş Aydın Kahya ilk kez festival kapsamında Next Level Podyum’da sahne aldı. İstanbul caz sahnelerinden tüm Türkiye’ye, ülkemizin en önemli vokallerinden biri olarak nitelendirilen, müzik eleştirmenlerinin “ siyahi ses” olarak tanımladığı Dilek Sert Erdoğan, albümden parçaların yanı sıra bu konser de Aydın Kahya ile caz standartlarına yer verdi.

Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev Trio & Elif Çağlar festivale renk katan isimler arasında yer aldı. 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında gelen ünlü isimler 1950 ve 60 döneminin klasikleşmiş caz eserleri ve Amerikan Song book repertuarı ile sahne aldı.

“Hastasıyız” tezahüratları eşliğinde sahneye çıkan usta sanatçı Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars yoğun yağışa rağmen eğlenceli bir gece yaşattı. “Biz bu grubu kalplerimiz bir olduğu için kurduk” diyen Sicimoğlu eğlenceli anlatımı ile Küba’da öğrendiği bir duayı da izleyiciler ve orkestrası eşliğinde gerçekleştirdi.

Türk Armoni Yıldızları Orkestrası TÜRKAY, 20. Uluslararası Ankara Caz Festivali kapsamında Next Level Podyum’da sahne aldı. Her yaştan dinleyiciye hitap eden gerek yurt içinde gerekse yurt dışında düzenlenen festival ve organizasyonlarda ülkemizi temsil eden vokal Selen Beytekin ile unutulmaz bir akşam yaşattı. Küçük büyük her yaştan dinleyicinin keyifle eşlik ettiği konserde TÜRKAY ve Selen Beytekin Orkestrası İngilizce ve Fransızca başta olmak üzere birçok dilden şarkıların yer aldığı repertuarlarını dinleyiciler ile paylaştı.

20. Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne yakışır coşkuda gerçekleşen final konserine ise imza atan isim Goran Bregovic oldu. Balkan ezgilerinin damga vurduğu gecede Goran Bregovic Wedding and Funeral Band caz festivali için geldiği Ankara’da en sevilen şarkılarından biri olan “Ederlezi” yi coşkulu kalabalık ile birlikte seslendirdi. Balkanlar’ın çok sesli müziği ve çingene temalarını harmanlamasıyla yarattığı müthiş ezgiler eşliğinde isminden bir kez daha söz ettirecek final konseri ile festivale ve Ankaralılara veda etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz