Ana Sayfa Gündem MRC Lojistik’ten AVM lojistiğinde devrim

MRC Lojistik’ten AVM lojistiğinde devrim

Uzun yıllardır AVM lojistiği konusunda hizmet veren MRC Lojistik, geliştirdiği sistem sayesinde AVM’lerde taşıma sırasında oluşan zararları minimuma indiriyor. 

Sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimiyle hizmet veren MRC Lojistik, geliştirdiği sistemle AVM’lerde yaşanan zararları minimuma indiriyor. Taşıma sırasında AVM’lerin duvar, kapı ve zeminlere verilen zararı önleyen MRC Lojistik, kusursuz bir lojistik süreç yönetimine imza atıyor.

AVM lojistiğinde en büyük sorunların başında, mağaza ve tedarikçi firma çalışanlarının yarattığı zararlar geliyor. Lojistik sürecinde alışveriş merkezlerinin koridorları, duvar, kapı ve zeminlere verilen zararlar ciddi boyutlara varabiliyor. MRC Lojistik, taşıma sırasında oluşan hasar ve kayıplara, geliştirdiği sistemle son veriyor.

MRC Lojistik Genel Müdürü İsa Atak, geliştirdikleri sistemle AVM’lere verilen hasar ve kayıpları yüzde 10’a indirdiklerini belirtti. Atak, darbe emici kauçuk frenli olumlu taşıma aracı tekerleklerine sahip brandalı sistemin özellikle duvar, kapı ve kollarına verilen zararı tamamen önlediklerini anlattı. İsa Atak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye genelinde AVM içi lojistik hizmetlerinde kullanılan araçlar duvarlara, kapılara ve AVM’nin pek çok alanında ciddi zararlar veriyor. Bu durum karşısında yaptığımız araştırmalar sonucunda zararları minimuma indirmek için yeni tasarımlar üzerinde çalışarak yeni taşıma sistemimizi kullanmaya başladık ve oldukça verimli sonuçlar aldık.”

“MRC Lojistik ekibi hem eğitimli hem deneyimli”

AVM lojistiği konusunda destek veren MRC Lojistik, destek ekibi ile yükleme, sevkiyat, teslimat ve taşıma mevzuatları ile kusursuz bir lojistik süreç yönetimi sağlıyor. MRC Lojistik’in deneyimli ve eğitimli ekibinin, üretimden müşteriye kadar olan kısımda hizmet verdiğini belirten İsa Atak, şunları belirtti:

“MRC Lojistik personeli, müşterisi asıl işine odaklandığında tüm nakliyat organizasyonlarını yürütebilecek donanıma sahip bulunuyor. Ekibimiz Taşıma, nakliyat, sevkiyata hazır bulundurma, sevk etme, ve saha yönetimini gerçekleştirme konusunda eğitimli ve deneyimliler. MRC Lojistik, destek ekibi ile yükleme, sevkiyat, teslimat ve taşıma mevzuatları ile ilgili keyifli bir işleyişe, kusursuz bir lojistik süreç yönetimi sağlayacak ekibe sahip. Destek hizmetler ekibi istediğiniz takdirde üretimden müşteriye kadar olan kısımda size hizmet vermeye hazır. MRC Lojistik sektörde büyük bir ihtiyaç olan taşımacılık alanında profesyonel ekibi ile her an yanınızda olmayı hedefliyor.”

AVM lojistiğinde yaşanan tüm olumsuz etkenlerin önüne geçtiklerini vurgulayan MRC Lojistik Genel Müdürü İsa Atak, “Yüksek kalite ve düşük maliyet ancak iyi bir sistem ve ekip sayesinde başarılabilir” dedi.

Taşıma ofisi bulunmayan AVM’lerin bazı olumsuzluklar ile karşılaştığına değinen Atak, bunların başında kiriş zararları, koridor zararları, asansör zararları, zemin zararları, kapı çıkışı zararları, kolon zararları, duvar zararları, zemin zararları geldiğini ifade etti. Atak, aynı zamanda mal kabul alanındaki göz kirliliği ve gıda ürünlerinin yanlış şekilde bekletilmesi, hijyenden uzak bozulmaya müsait gıda ürünlerinin açık olarak taşınması olumsuz etkiler arasında olduğunu da dile getirdi.  MRC Lojistik Genel Müdürü İsa Atak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Türkiye genelinde AVM içi lojistik hizmetleri veren MRC Lojistik, alışveriş merkezine zarar veren araç modelini kullanmaz.  MRC Lojistik olarak duvarlar, kapılar ve yerler gibi alanların görebileceği zararı minimuma indirmek için yeni tasarımlar üzerinde çalışarak buna uygun araçlar ile hizmet veriyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz