Ana Sayfa Tasarım Mit Mat Mama, Barselona mağazası

Mit Mat Mama, Barselona mağazası

AVMDergi.com
İspanyol hamile giyim butik markası Mit Mat Mama’nın Barselona mağazası, mimar Roman Izquierdo Bouldstridge tarafından yapılmış. Anne adaylarının rahat alışveriş yapabilmesi için mağazada, doğadan ilham alınarak havadar alanlar yaratılmış ve ferah bir görünüme kavuşturulmuş. Mimar Bouldstridge, mağazanın tasarımının çıkış noktasının, markanın hedef kitlesi olan anne adaylarının rahatlığını sağlamak olduğunu belirtiyor. Anne adaylarının ürünlerle olan diyaloğunun kolay erişilebilir olması ve rahat bir atmosferde alışveriş yapılması için tasarlanan mağazada aydınlık boşluklara bolca yer verilmiş.

Ahşap merdivenleriyle dikkat çeken Mit Mat Mama, Barselona mağazası, dört metre yüksek tavanı, cam cephesi ve açık renk zeminiyle oldukça aydınlık bir görünüme sahip. Mağazada birer metre aralıklarla kullanılan ahşap merdivenler, hem ürün askıları için hem de aydınlatma unsurları ile bütünleştirilmiş. Ayrıca ahşap merdivenlerde kullanılan bitkiler, Mit Mat Mama’nın Barselona mağazasına bir kış bahçesi izlenimi vermiş. Böylelikle sıralı kullanılarak bir koridor yaratılan ahşap merdivenler oldukça fonksiyonel kullanılmakla birlikte aynı zamanda mağaza tasarımına da katkı sağlanmış. Cam cepheli mağazanın vitrini de tıpkı mağazanın içi gibi oldukça ferah bir şekilde kurgulanmış. Mağazanın hemen girişine yerleştirilen beyaz saksıda kullanılan ağacın vitrinden de görünmesine izin verilmiş. Mağazanın ön cephesinden beyazın hakim olduğu mağazada, ahşap merdivenlerin görünümü cömertçe kullanılmış.

Mit Mat Mama, Barselona mağazasının üst katında bulunan depo alanına, beyaz spiral merdiven ile ulaşım sağlanmış. Mağazanın doğal, ferah ve aydınlık tasarımı, anne adaylarının konforlu bir alışveriş yolculuğuna çıkarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz