Ana Sayfa AVM Minikler robotların dünyasını keşfe çıktı

Minikler robotların dünyasını keşfe çıktı

Robotların gizemli dünyasını merak eden Şanlıurfalı minikler, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Robotik Kodlama ve Tasarım Atölyesi’nde bir araya geldiler. Her hafta farklı yaş gruplarını konuk eden atölyede bu kez anaokulu düzeyindeki çocuklar, robotların bilinmeyen dünyasına doğru yolculuğa çıktı.

Eğitsel ve bilimsel çalışmalarla çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunan Şanlıurfa Piazza AVM, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STEM Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlikte geleceğin bilim insanlarına yeteneklerine keşfetme imkanı sunuyor. Şanlıurfalı mucit adayı çocuklar, hayal dünyalarında geliştirdikleri robotları tasarlayarak teknolojinin hem keyifli hem de eğitici yanını doya doya yaşıyorlar.

Miniklere unutulmaz deneyim
Atölye çalışmasına katılan anaokullu minikler; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme ve yaratıcı düşünebilme gibi yetenekler kazandıran atölyede; elektroniğin parçalarını, devre elemanlarını, sensörleri ve motorları da inceleyerek robotların dünyasını keşfettikleri unutulmaz bir gün yaşadılar.

Ulusal ve uluslararası marka karması, gün ışığını içine alan mimarisi, her zevke ve bütçeye uygun ürün seçenekleri ile Şanlıurfalıların buluşma noktası olan Piazza AVM’nin atölye çalışmasına katılan minikler; bilişim dünyasında heyecanlı bir yolculuğa çıkarken aileleri de çocuklarının teknoloji ile buluşmalarını cep telefonlarıyla görüntüleyerek çocukları için unutulmaz bir anı bıraktılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz