Ana Sayfa AVM Minik Diş Dostları, Palm City Mersin AVM’de buluşuyor

Minik Diş Dostları, Palm City Mersin AVM’de buluşuyor

Palm City Mersin AVM minik ziyaretçilerini 16- 22 Kasım tarihlerinde eğlenerek öğrenecekleri “Minik Diş Dostları” etkinliğine davet ediyor.

Cefic tarafından yönetilen, Palm City Mersin, “Önce İnsan” sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Minik Diş Dostları” etkinliği düzenliyor.

Diş Dostu Derneği işbirliği ile 16-22 Kasım tarihleri arasında her gün 12.00-19.00 saatlerinde düzenlenecek etkinlikte, Palm City Mersin AVM’nin minik ziyaretçileri eğlenerek öğrenebilecekleri Diş sağlığı eğitimini alarak “Minik Diş Dostu” sertifikası alacaklar.

Palm City Mersin AVM’de kurulacak etkinlik alanında minik ziyaretçiler ilk olarak çeşitli boncuk, pul benzeri malzemeler yardımı ile diş keselerini tasarlayacaklar. Etkinlik alanında oluşturulan ışıklı masalarda gelecekte olmak istedikleri meslek ile ilgili görseli çizerek diş perisine dilekte bulunacaklar.

Minik ziyaretçiler “Dişimizi Temizleyelim” bölümünde panoda yer alan kirli dişi temizleme aparatı yardımıyla fırçalayarak, temizleyecek ve sağlıklı bir dişin nasıl görünmesi gerektiğini öğrenirken, hangi besinlerin diş dostu olduğunu da uygulamalı etkinliklerle deneyimleyecekler.

Minik katılımcılar, çeşitli diş röntgenlerini inceleyebilecekleri alanda çekilmesi gereken veya çürük olan dişleri bulmaya çalışarak, ilerde karşılaşabilecekleri diş problemleriyle ilgili ön bilgiye sahip olacak ve diş telini tanıyarak, dişlerin üzerine nasıl tel takıldığını öğrenecekler.

Diş Dostu Derneği işbirliğinde uzman ekip yardımıyla, dişlerin adını ve işlevlerini öğrenerek etkinlik alanı içersinde bulunan üç boyutlu diş maketinde dişlerin ağız içindeki yerlerini ve diş yapısı hakkında öğrendiklerini uygulamalı olarak tespit edecekler. Minik ziyaretçiler etkinlik alanında yer alan dev diş fırçaları ile doğru fırçalama tekniğini öğrenirken çok eğlenecekler.

Minik Diş Dostları etkinlik alanında çocuklar diş sağlığı eğitimini uygulamalı öğrenirken, panoya yerleştirilen diş hedeflerini vurmaya çalışırken çok eğlenecekler. Özel tasarlanmış “Hayvanlar ve Dişleri” bölümünde hangi dişin hangi hayvana ait olduğunuda keşfedecekler.

Minik ziyaretçilerin yaratıcılıklarını artıran, öğretirken eğlendiren “Minik Diş Dostları” etkinliğinde çocuklar bu deneyimlerini mutlu dişler ile çektirecekleri fotoğraf ve kendilerine verilecek “Minik Diş Dostu” sertifikası ile unutulmaz hale dönüştürecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz