Ana Sayfa Gündem MetroMall AVM açıldı

MetroMall AVM açıldı

Söğüt İnşaat tarafından hayata geçirilen MetroMall AVM, Ankara Etimesgut’ta kapılarını açtı. Ankara’nın ilk üstü açılır AVM’si MetroMall, 444 bin metrekarelik alana sahip.

Konut, ofis ve AVM bileşenli karma proje MetroMall, Ankara Etimesgut’ta açıldı. MetroMall AVM’nin açılışını, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Söğüt İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akan ve Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ile birlikte yaptı. Başkan Enver Demirel, AVM’nin Ankara’ya hayırlı olması dileğinde bulundu. Söğüt İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akan, 444 bin metrekarelik alana sahip ve 2 bin 500 kişinin çalışacağı MetroMall AVM’nin Ankara’ya önemli bir değer katacağını ifade etti. Akan, AVM’nin Ankara’nın en büyük, Türkiye’nin ise 5. Büyük alışveriş merkezinden birisi olduğunu belirtti.

Ankara’nın ilk üstü açılır AVM’si olma özelliği bulunan MetroMall, yaklaşık 55 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Toplamda 4 kat üzerinde 200 mağazayı çatısı altında bulunduran MetroMall AVM’de sinema salonu, tiyatro salonu, fitnes-SPA merkezi ve 3 bin araçlık otopark alanı yer alıyor.

Modern mimari dili, zengin iç mekan peyzaj unsurları ile dikkat çeken karma projeli MetroMall, 5 blok ve AVM olarak tasarlandı. Metromall Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nde Ankara’nın ilk açılır-kapanır tavan sistemi bulunuyor. Böylece Söğüt İnşaat, ziyaretçilerin “içinden gökyüzünü izleyeceği” AVM ile Başkent’te bir ilke imza atmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz