Ana Sayfa Gündem MetroMall AVM, hızla yükseliyor

MetroMall AVM, hızla yükseliyor

Söğüt İnşaat tarafından hayata geçirilen MetroMall AVM, Ankara Eryaman’da hızla yükseliyor. Ankara’nın ilk üstü açılır AVM’si, 2017 Mart ayında kapılarını açacak.

Konut, ofis ve AVM bileşenli karma proje MetroMall, Ankara Eryaman’da açılışa hazırlanıyor. Ankara’nın ilk üstü açılır AVM’si olma özelliği bulunan MetroMall, yaklaşık 55 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olacak. Toplamda 4 kat üzerinde 200 mağazayı çatısı altında bulunduracak MetroMall AVM’de sinema salonu, tiyatro salonu, fitnes-SPA merkezi ve 3 bin araçlık otopark alanı yer alacak.

Modern mimari dili, zengin iç mekan peyzaj unsurları ile dikkat çeken karma projeli MetroMall, 5 blok ve AVM olarak tasarlandı. Metromall Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nde Ankara’nın ilk açılır-kapanır tavan sistemi bulunacak. Böylece Söğüt İnşaat, ziyaretçilerin “içinden gökyüzünü izleyeceği” AVM ile Başkent’te bir ilke imza atmış olacak.

Kiralama ve yönetim KA Danışmanlık’a emanet

Metromall AVM’nin kiralama ve yönetim sürecini yürüten KA Danışmanlık Kurucusu Esra Filiz Köseoğlu, projenin yenilikçi detaylarına dikkat çekti. Yerli ve uluslararası markaların yer alacağı AVM’nin bölgenin alışveriş ihtiyaçlarını karşılarken, geniş sosyal alanlarıyla da bölgeye değer katacağını dile getiren Köseoğlu, “Metromall, sadece bir AVM değil; aynı zamanda konut, ofis ve çok amaçlı salonlardan oluşan, dış alana cepheli kafe restoran alanları sayesinde yakın çevresiyle etkileşim halinde ve enerjisini dışa vuran karma bir yapıya sahip” dedi.

Köseoğlu, MetroMall’ün bütünüyle algılanabilen, kolay gezilebilen, doğal ışık etkisinin AVM alanının bütününde hissedilebilen, üç AVM katına da doğal arazi ile uyumlu bir şekilde yaya girişiyle ulaşılabilen, engelli hassasiyeti olan mimari bir şema ile tasarlandığını vurguladı.

KA Danışmanlık Kurucusu Esra Filiz Köseoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“MetroMall AVM; modern mimari dili, zengin iç mekan peyzaj öğeleri, Ankara’da bir ilk olan açılır tavan sistemi ve metro ile rahat ulaşılabilirliği sayesinde, farklı beklentilere cevap verebilecek çok yönlü bir tasarım sürecinin sonucu. Üstü açılabilen dolaşım alanlarında doğal havalandırma ve aydınlatma ön planda tutulurken, mekanik-elektrik sistemler için maksimum enerji verimliliği düzeyini yakalayabilmek üzere seçimler yapılmış, malzeme tercihlerinde ise ahşap, doğal taş ve benzeri yerel ve dönüştürülebilir malzeme kullanımına özen gösteren çevreci bir yapı hedeflendi.”

Ankara’nın en büyük karma projelerinden olan Metromall AVM’nin açılışı, Mart 2017, konutların teslim tarihi ise Mayıs 2017 olarak planlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz