Ana Sayfa Gündem Mehmet Nane görevini Hakan Ergin’e devrediyor

Mehmet Nane görevini Hakan Ergin’e devrediyor

CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, görevini daha önce Metro Cash Carry’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüş olan Hakan Ergin’e devrediyor.

Sabancı Holding’in 2013 yılı Temmuz ayında CarrefourSA’da direksiyona geçmesinin ardından geçen 2,5 yıllık süreçte birçok başarıya imza atan Genel Müdür Mehmet T. Nane, görevini sektörün bir başka duayen ismi Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. Ergin, uzun yıllar Metro Cash Carry’nin Genel Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürmüştü.

CarrefourSA’daki yönetim değişikliğine ilişkin açıklama yapan CarrefourSA Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, şunları söyledi:
“Mehmet Nane ve yönetim ekibi 2013 yılında koyduğumuz büyüme hedefine planlanandan erken ulaştı. CarrefourSA üç yıl önce vadettiği sıçramayı başarıyla gerçekleştirdi. Bu sürede CarrefourSA markası canlandı, müşterisinin yeniden kalbini kazandı. Mehmet Nane’yi gösterdiği üstün liderlikten dolayı Yönetim Kurulumuz adına kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum. Sabancı Holding’de 18 yılını dolduran ve son 12 yıldır beraber çalıştığım değerli arkadaşım, gelinen bu noktada kariyerinde yeni bir yolculuğa çıkmak için benden izin istedi. Bu bir bayrak yarışıdır. Şimdi Mehmet Nane, CarrefourSA bayrağını sektörün kendisi gibi saygın isimlerinden Ziya Hakan Ergin’e devrediyor. Mehmet Nane’ye bundan sonra üstleneceği görevlerde başarılar diliyorum. Hakan Ergin’in CarrefourSA bayrağını daha da yukarılara taşıyacağına inanıyorum.”

Mehmet Nane’den çalışanlara mesaj

Mehmet Nane ise CarrefourSA çalışanlarına yazdığı mesajında, “Bugüne kadarki yolculuğunda değişim ve yenilik CarrefourSA’nın değişmez düsturlarından oldu. Bu sayede daha güçlü, daha büyük bir aile olduk. Şimdi CarrefourSA olarak yine bir değişim süreci daha yaşıyoruz. 8 Şubat tarihi itibarıyla CarrefourSA’daki Genel Müdürlük görevimden ayrılıyor ve bayrağı benden sonraki yönetime devrediyorum. Görev yaptığım 2.5 yıllık süreçte sevgi ve saygı üzerine kurduğumuz sağlam ilişkinin yeni yönetim döneminde de devam edeceğine yürekten inanıyorum” dileklerini paylaştı.

Ziya Hakan Ergin kimdir?

Hakan_ErginHakan Ergin, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Profilo/Bosch şirketinde kısa bir tecrübeden sonra 1986 yılında Eczacıbaşı Holding hızlı tüketim malları bölümüne (FMCG) katıldı. Eczacıbaşı Girişim AŞ’de Marka Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamış ve artan sorumlulukları ile 1990 yılında Eczacıbaşı FMCG Pazarlama şirketinin Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlendi ve daha sonra Eczacıbaşı Pazarlama Dağıtım şirketi Genel Müdürlüğü görevini yaptı. 1995 yılında Metro Cash&Carry Türkiye ekibine katılarak 1996-2011 yılları arasında Metro Cash&Carry Türkiye Genel Müdürlüğü görevi yürüttü. Bu dönemde Metro Grubu içinde, farklı fonksiyonel sorumluluklar üstlendi. 2011 yılında g2m Dağıtım, Pazarlama ve Ticaret şirketinin CEO’luğu görevini ve Electroworld Türkiye Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüten Ergin, 2012 yılından bugüne CarrefourSA şirketinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta. Ayrıca; Birlik Mensucat Tic. San. AŞ’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Mudo AŞ’de Danışma Kurulu Üyesi, Ayakkabı Dünyası Hissedar Komitesi Üyesi ve MEF Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Programında Danışma Kurulu üyesi görevlerini sürdürüyor.

1961 yılında Adana’da doğmuş olan Ziya Hakan Ergin, ilköğretim eğitimini Adana’da, ortaöğretim eğitimini ise Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Ergin, askerlik görevini tamamladıktan sonra Profilo Holding (Bosch) bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Eczacıbaşı Holding, Hızlı Tüketim Ürünleri birimine transfer olarak dokuz yıl süre ile bu görevi sürdürmüş ve 1994-1995 yılları arasında Eczacıbaşı Girişim Pazarlama Dağıtım Şirketi’nde Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Avon Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ergin, 1995 yılında Metro Cash and Carry’e katılmış, farklı ülkelerde 1 yıl boyunca süren bir eğitim ve oryantasyonu takiben, Metro Cash and Carry Türkiye’de Genel Müdür görevine getirilmiş ve 2011 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür. Ergin, 27.07.2012 tarihinden beri CarrefourSA Yönetim Kurulu’nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz