Ana Sayfa Hizmet-Tedarik Düşük kaliteli palet kullanımı iş kazalarına yol açıyor

Düşük kaliteli palet kullanımı iş kazalarına yol açıyor

Palet havuzlama hizmetinin sunan Chep, kaliteli ham maddeye sahip paletleri ile iş kazalarını yüzde 35 oranında önlüyor.

Sürekli bakım ve onarımdan geçirilen doğa dostu paletleri ile palet havuzlama hizmetinde dünyanın önde gelen markası Chep, düşük palet kalitesi sebebi ile oluşan iş kazalarına dikkat çekiyor. Diğer paletlerin aksine daha dayanıklı ve defalarca kullanılabilir olan Chep, düşük kalitede palet kullanımının sebebiyet verdiği iş kazalarında pek çok işçi yararlanmalarının ve büyük miktarda mal kayıplarının yaşandığını belirtiyor. Ayrıca yurt dışında depo sigorta şirketleri, firmaların kullandığı raf sistemi ve palet tipine göre depo risk primi hesaplarken ülkemizde ambalaj malzemesi muamelesi görmesinin sektöre olumsuz etki ettiğinin altını çiziyor.

Chep’in de dahil olduğu Brambles Grubu, iş kazalarını önlemeye yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar sonucunda iş kazalarında yüzde 15 oranında bir iyileşme sağladı. Geçen yılın verilerine göre sadece Amerika’da yüksek oranda kullanılan geri dönüşümlü palet sayesinde, yüzde 46 oranında olası iş kazalarının önüne geçildi.

Yüzde 35 oranında oluşabilecek iş kazalarını önleyen kaliteli ham maddeye sahip Chep paletleri, sürekli bakım ve onarım ile uzun süre kullanılarak doğal kaynakların israfını da engelliyor. Diğer paletlerin aksine daha dayanıklı ve defalarca kullanılabilir olan Chep, geri dönüşüme alınarak karbon salınımını önemli ölçüde azaltıyor.

Her yerde güvenlik, sıfır zarar

Çalışanların ve operatörlerin iş yerlerinde güvenle çalışmaları esasına dayanan bir iş modeli geliştiren Chep’in, kurum içinde bir “Zeroharm” ekibi bulunuyor. Chep, “Zeroharm” ekibi ile birlikte tüm globalde gerek ofiste gerekse dışarıda hem kurum içi çalışanlarının hem de operatörlerinin güvenliğini maksimum düzeyde korumayı amaçlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz