Ana Sayfa Gündem Media Markt’tan eylülde ikinci mağaza yatırımı

Media Markt’tan eylülde ikinci mağaza yatırımı

Türkiye’nin bir numaralı elektronik perakende markası olmayı hedefleyen ve 2016 yılı sonuna kadar toplam 160 milyon TL’lik yatırım planlayan Media Markt, Levent Sanayi Mahallesi’nin ardından Eylül ayındaki ikinci mağaza açılışını Ankara Nata Vega Outlet’te gerçekleştirdi.

Avrupa’nın açık ara bir numaralı parekende zinciri Media Markt, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Perakende devi, Eylül ayı için planlanan 4 mağaza yatırımı kapsamında ikinci mağazasını İstanbul, Levent Sanayi Mahallesi’nin ardından Ankara Nata Vega Outlet’te hizmete açtı. Media Markt, bin 200 metrekare büyüklüğündeki yeni mağazasında, geniş ürün çeşitliliğinin yanı sıra dokunmatik ekranlar ile sınırsız online alışveriş deneyimini de Ankaralı müşterilerine sunuyor.

“2016 yılı içinde 160 milyon TL’lik yatırım”

Nata Vega AVM Genel Müdürü Tahir Çelik ve Nata Holding Genel Koordinatörü Süleyman Sayın’ın da katıldığı açılışta bir konuşma yapan Media Markt Türkiye İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, Türkiye’nin en çok tercih edilen elektronik perakendecisi olma vizyonuyla yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Gökyıldırım, Ankara’nın teknolojiye gösterdiği ilgiyle Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olduğunu, bu kapsamda 6’ıncı mağazayı da Ankara’ya kazandırmaktan mutlu olduklarını ifade etti.
2016 yılsonuna kadar yüzde 20 oranında büyüme hedeflediklerini söyleyen Gökyıldırım; “Bu yıl içinde önemli bir bölümü mağazalara olmak üzere toplam 160 milyon TL’lik yatırımı hayata geçiriyoruz. İstanbul ve Ankara’da açtığımız mağazalarımızın ardından, Eylül ayında 2 yeni mağazamızı daha hizmete sunacağız. Geçtiğimiz 3-4 yıl ile kıyasladığımızda ciromuz yaklaşık 2 katına ulaştı. E-ticaretimiz de iki yıl içinde yüzde 120 büyüdü” dedi.

“Hedefimiz, Türkiye’de açık ara pazar lideri olmak”

Yenal Gökyıldırım, “15 ülkede faaliyet gösteren Media Markt, bulunduğu çoğu pazarda açık ara pazar lideri. Türkiye’de sadece pazar lideri olmayı değil, açık ara pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz” dedi.

15 uzman çalışanın görev aldığı Nata Vega Outlet’teki yeni mağazada başta beyaz eşya olmak üzere cep telefonu, küçük ev aletleri ve televizyona kadar pek çok ürün bulunuyor.

Açılışa özel fırsatlar

Ankaralı tüketicilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışa özel olarak birçok ürün avantajlı alışveriş fırsatıyla sunuluyor. iPhone6S 16 GB 3,099 TL yerine 2,899 TL’den, LG K10 Akıllı telefon 899 TL yerine 799 TL’den, Samsung Galaxy Note5 N920 2,699 TL yerine 2,299 TL’den, Vestel 42FA7200 Full HD Smart LED TV 1,649 TL yerine 1,999 TL’den, Apple ME279TU/A Tablet bilgisayar 899 TL yerine 699 TL’den, Nikon D3300 Dijital fotoğraf makinesi ise 2,299 TL yerine 1,499 TL’den tüketicileriyle buluşuyor. Bu fırsatların yanı sıra, Media Markt’ın anlaşmalı bankasından yüzde 0 faizli 12 ay vadeli kredi imkanı da devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz