Ana Sayfa İNDEKS 14 Burda AVM Mangala Turnuvası 14 Burda AVM’de

Mangala Turnuvası 14 Burda AVM’de

14 Burda AVM ve Mevlâna Ortaokulu tarafından organize edilen “Bolu Ortaokullar Arası 2. Mangala Turnuvası”14 Burda AVM’de 3-4 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Turnuvaya Mevlana Ortaokulu, Bilim Koleji, Karaköy, Kıbrıscık, 60.Yıl, Şehit Ozan Özen, Akşemsettin İHO, 100.yıl, Alıçören, Gazipasa, Çobankaya Şehit Murat Paçal, Dodurga Abdi Sin Ortaokullarından 600’ün üzerinde öğrenci katıldı.

Öğrencilerin yüksek heyecan yaşadığı ve arkadaşlarını tezahüratlarla desteklediği coşkulu yarışmaların final karşılaşmalarını izleyen Milli eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz ve 14 Burda AVM Müdürü Tuncay Cengiz dereceye giren öğrencileri ödüllendirirken şampiyon takımlara ise şampiyonluk kupalarını verdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, yarışmaları organize eden Mevlana Ortaokulu Mustafa Tanrıkulu’na ve oyunlara ev sahipliği yapan 14 Burda AVM Müdürü Tuncay Cengiz’e teşekkür ederken, asıl önemli olanın dereceye girmekten ziyade yarışmalara katılma cesareti göstermek olduğunu ve Tarihimizin ve öz kültürümüzün en eski zeka oyunlarından biri olan Mangala’yı ve diğer zeka oyunlarını her zaman destekleyeceğini söyledi.

Zeka ve Strateji oyunu olarak yüzyıllardır oynanan mangala yarışmalarında dereceye giren 4.lere Mangala Takımı, 3.lere madalya ve gram altın, 2.lere madalya ve çeyrek altın, 1.lere madalya ve yarım altın verildi.

İşte dereceye giren öğrenciler ve okullar:
Bireysel Derecelerde
5 ve 6. Sınıf Kategori Dereceleri
1. Salih Güngör
2. İrem İsen
3. Furkan Ay
4. Zehra Kambur
7 ve 8. Sınıf Kategori Dereceleri
1. Enes Musaoğlu
2. Ali Koray Erdoğan
3. Miraç Akçakavak
4. Şifa Yüksel

Takım Derecelerinde
5 ve 6. Sınıf Kategori Dereceleri
1. Çobankaya Şehit Murat Paçal Ortaokulu
2. Bilim Koleji
3. Karaköy TOKİ Ortaokulu
7 ve 8. Sınıf Kategori Dereceleri
1. Karaköy TOKİ Ortaokulu
2. Alıçören Ortaokulu
3. 100. Yıl Ortaokulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz