Ana Sayfa Gündem L’Oreal Türkiye, 3 yılda cirosunu ikiye katladı

L’Oreal Türkiye, 3 yılda cirosunu ikiye katladı

L’Oreal Grup Ceo’su Jean-Paul Agon’un başkanlığını yaptığı L’Oreal Yönetim Kurulu, şirketin 2016 yarıyılı sonuçlarını açıkladı. L’Oreal, 2016 yılının ilk yarısını yüzde 4.2’lik net büyüme ile kapattı. Şirketin tüm dünyadaki başarılı sonuçlarına ve büyümesine en çok katkı sağlayan ülkelerden biri ise “L’Oreal Türkiye” oldu. L’Oreal’in 2016 yılı içerisinde Türkiye’deki yatırımları hız kesmeden devam etti. L’Oreal, Türkiye’de 20. Kiehl’s mağazasını açtı, Avrupa’nın ilk Lancôme mağazasını İstanbul Bağdat Caddesi’nde hizmete sundu. Marka, Urban Decay ve NYX lansmanlarını da gerçekleştirdi.

L’Oreal Türkiye, gerçekleştirdiği yatırımlar ve pazara sunduğu yeniliklerle son 3 yılda cirosunu 2 katına çıkarmayı başardı ve kozmetik pazarının 1.8 katı hızla büyüdü. Şirket, 2016 yılı ilk yarıyılında da yine pazarın üzerinde büyüyerek kozmetik pazarındaki liderliğini devam ettiriyor.

L’Oreal Türkiye Genel Müdürü Claude Rumpler, “Türkiye hem bulunduğu Doğu Avrupa bölgesindeki pazarın, hem de global platformda tüm şirketin büyümesinde etkin rol oynayan çok stratejik bir ülke. Türkiye’ye yatırım yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu topraklarda gerçekleştirdiğimiz yüksek kalitede üretim ve yetkin insan kaynakları politikalarımızla Türkiye’de 1300’e yakın kişiye istihdam sağlamak bizim için çok değerli. 107 yıldır dünyanın farklı noktalarında sonsuz çeşitlilikteki güzellik ihtiyacına cevap vermek için çalışıyoruz bunu gerçekleştirirken ürünlerimizin yerel olarak geliştirilmesi L’Oreal’in inovasyon sürecinin stratejik önceliği. Bugün şirketin Türkiye’de satışa sunulan bir çok ürünü, Türk tüketicisine özgü ihtiyaçlara yönelik olarak geliştirilmiştir. 2016 yılının başında gerçekleştirilen İpek şampuan ürünümüzün içeriğinin yenilenmesi ve tüketici tarafından oldukça olumlu geri dönüşlerin olması bu stratejinin iyi bir örneği.Dijital teknolojiler vasıtasıyla yüzyılı aşkın süredir biriktirdiğimiz cilt ve saç konusundaki uzmanlığımızdan faydalanıyoruz ve aynı zamanda moleküler ve formül modellemesi gibi en son teknolojileri geliştiriyoruz. Türk tüketicisi için yüksek hassasiyete sahip kişiselleştirilmiş ürün ve hizmetler yaratabiliyoruz. Yüksek kalitede geliştirdiğimiz ürünlerimizin yanı sıra 20.sini açtığımız Kiehl’s mağazamız, Avrupa’da ilk kez İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtığımız Lancôme mağazamız ve lansmanlarını yaptığımız Urban Decay ve NYX noktalarımız ile yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz ” diye konuştu.

L’Oreal tarafından Temmuz ayında açıklanan rapora göre, şirketin global platformda profesyonel ürünler bölümü net yüzde 2.2 büyüdü. Avrupa ve Afrika’da satışlar artarken, büyümenin en hızlı yaşandığı bölgeler; Hindistan, Rusya ve Birleşik Krallık oldu.
2016’nın ilk yarısında tüketici ürünleri bölümü net yüzde 4.3 oranında büyüme gördü. NYX Profesyonel Makyaj’ın uluslararası başarısı, Maybelline ve L’Oreal Makeup Designer Paris markalarının büyümesi ve Essie’nin ivmesi bu büyümeyi tetikleyen faktörler arasında yer aldı.

L’Oreal’in lüks bölümü, makyaj dünyasındaki dinamik trendlere bağlı olarak büyümeye devam ediyor. Lüks bölümü, Batı Avrupa’da yaşanan sıkıntılara rağmen Doğu Avrupa, Çin, Japonya, Kuzey Amerika’da iyi performansını sürdürüyor. Departman, bu yılın ilk yarısında da net yüzde 5.6’lık bir büyüme yaşadı. Yves Saint Laurent özellikle Asya kıtasında Black Opium ve Mon Paris sayesinde başarısını devam ettiriyor.

L’Oreal’in aktif kozmetik bölümü 2016’nın ilk yarısında yerini sağlamlaştırdı ve yüzde 5’lik büyüme oranını yakaladı. La Roche Posay ivmesini korurken, SkinCeuticals özellikle Asya ve Doğu Avrupa’da başarılı performansına devam ediyor. L’Oreal, e-ticaret de yılın ilk yarısında büyük bir başarı göstererek satışlarını yüzde 33 oranında artırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz