Ana Sayfa Marka-Mağaza Loreal, iklim değişikliyle mücadelede lider oldu

Loreal, iklim değişikliyle mücadelede lider oldu

Loreal, iklim değişikliği stratejisiyle üst üste dördüncü kez CDP (Karbon Salımı Projesi) sıralamasında küresel lider olarak seçildi. Loreal, karbon ayak izi yönetimi, iklim değişikliği stratejisi ve şeffaf politikaları göz önüne alınarak iklim değişikliği endeksinde en iyi performansı ifadesi olan A derecesini alarak lider oldu.

Loreal CEO ve Başkanı Jean-Paul Agon, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bu başarıdan dolayı gurur duyuyoruz. Bu önemli ödül, karbon oranını düşürmeye dair motivasyonumuzu artıracak ve çalışmalarımızı hızlandıracak” diye konuştu.

Loreal, 2020 yılına kadar 2005 yılına oranla CO2 emisyon oranını yüzde 60 düşürmeyi taahhüt etmişti. 2015 yılı sonunda bu konuda önemli bir yol kaydetti ve bu dönem içerisinde üretimini yüzde 26 artırmasına rağmen CO2 oranını yüzde 56 azalttı. Bu başarılı çalışmalar, Loreal tesislerinde enerji verimliliğini konusundaki stratejisinin, yenilenebilir enerji kullanımında artışının bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Loreal, kâr amacı gütmeyen, küresel sistem ölçümleri yapan ve çevresel bilgileri ortaya çıkaran bir kuruluş olan CDP’nin 2002 yılından bu yana üyesi ve 2007 yılında CDP’nin tedarik zinciri programına dahil oldu. Tedarikçilerini desteklemeye ve onların CO2 emilimini yönetmeye başlayan Loreal, süreci sağlıklı yönetmek için tüm zinciri desteklemiş ve örnek uygulamalarını kendileriyle paylaşmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz