Ana Sayfa İNDEKS Little Ceasars Little Caesars Trabzon’da

Little Caesars Trabzon’da

Little Caesars Trabzon’daki ilk şubesini açtı. Dünyanın en hızlı büyüyen franchise zinciri Little Caesars, büyüme hamlesine Karadeniz’in incisi Trabzon ile devam ediyor. 29 Aralık’ta gerçekleşen açılış ile Little Caesars, lezzetlerini şimdi de Trabzonlularla buluşturmaya başladı.

Türkiye’de başta nefis kenar olmak üzere pizza sektöründeki pek çok yeniliğin mucidi Little Caesars, büyüme hamlesine yeni şube açılışları ile devam ediyor. Türkiye’nin birçok noktasında tüketicilerle buluşan Little Caesars, şube ağına şimdi de Trabzon’u ekledi.

Türkiye’de 1996’dan bu yana Çelebi Holding güvencesi altında faaliyet gösteren Little Caesars, Trabzon’daki ilk şubesini 29 Aralık’ta açtı. Şube, 02.00’ye kadar Trabzonlulara hizmet verecek. Little Caesars’ın Trabzon şubesi için düzenlenen açılış törenine Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru, Trabzonlular ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Trabzonlularla lezzetlerini buluşturan Little Caesars, ilk günden pizza severlerden büyük ilgi gördü.

Açılış kurdelesinin kesilmesi ardından bir konuşma yapan Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru, “Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Mersin, Eskişehir ve Tekirdağ’da yer alan geniş şube ağımıza Trabzon’u da eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Trabzon şubemiz aynı zamanda Karadeniz Bölgesi’ndeki ilk şubemiz oldu. Sahip olduğu zengin mutfağıyla birçok lezzeti barındıran Trabzon öncelik verdiğimiz lokasyonlardan biriydi. Trabzon’un yerel lezzetlerini severek tüketiyoruz. İlerleyen dönemde pizzalarımıza bu lezzetleri dâhil ederek çeşitlilik sunmayı planlıyoruz. Ülkemize nam salmış bu lezzetlerin yanı sıra Trabzonluların, bir de Little Caesars’ın annelerimizin evde yaptığı gibi doğal ve günlük hamur ile sezon mahsulü domates sosu ve güvenilir malzemeler kullanarak yaptığı lezzetli pizzalarını kısa sürede seveceklerini düşünüyoruz” dedi.

Hedef 300 şube
Banu-Ariduru
Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru

ABD Michigan’da 1959’da Mike ve Marion Ilitch tarafından kurulan, bugün dünya üzerinde 28 ülkede, 5 binin üzerinde restoran sayısına ulaşan Little Caesars’ın ülkemizde son iki yıldır çok başarılı bir büyüme grafiği çizdiğini anlatan Arıduru, “Geçen yıl önemli başarılara imza attık. Bir önceki yıla göre satış alanında yüzde 32’lik bir büyüme sergiledik. Tüm dünyadaki Little Caesars’lar arasında en çok satış yapan 5 ülkeden biri olduk. Şirket olarak yılsonunda hem satış hem şubeleşmede yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’deki istikrarlı büyümesinde, franchise sisteminin büyük rolü olduğunu belirten Arıduru, “Geçtiğimiz yıla kadar şubelerimizin 4’te 1’i franchisee’lerimiz tarafından işletilirken, bu sene yaptığımız atılımla bu oranı yüzde 60’a çıkardık. Anadolu’da büyümek için yeni kentlere odaklandık. Trabzon, hedef kentlerimizin başında geliyordu. Yeni kentler için 370 bin- 400 bin TL arasında değişen bir yatırım maliyeti belirledik. Tüm Türkiye’den Little Caesars gibi global bir markaya yatırım konusunda da oldukça olumlu geri dönüşler aldık. Yurt içinde yeni yatırımcılarla büyüme hızımızı daha da artırarak 2018 – 2019 itibariyle 300 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz